DVOSATNA DRAMA U PET SETOVA
Odigrane su utakmice 9. kola drugog dijela odbojkaškog prvenstva za seniore. Marinci su na domaćem terenu nakon dramatičnih pet setova svladali rivale iz Zagreba i tako pobjegli na pet bodova razlike.

Mladost Marina Kaštela – HAOK Mladost 3:2
(25:21, 22:25, 25:23, 30:32, 15:7)

Kaštel Stari, Gradska dvorana, gledatelja 700
Suci: Vedran Juravić, Ivica Špadina

Dvije najbolje hrvatske odbojkaške momčadi ponovo su priuštile odbojkaški triler. Kao da je finalna utakmica, obje momčadi htjele su stići do pobjede. Ali, po tko zna koji put u posljednjih godina, Marinci su se još jednom pokazali kao jači. Nešto više od dva sata trajala je utakmica pred ispunjenom i bučnom publikom u Kaštel Starome. Počelo je jako tijesno, domaćin je imao minimalnu prednost do tehničkog nokauta, ali su gosti preokrenuli i stigli do prvog pravog vodstva. Domaćin se nije predao, već je vratio rezultat u svoje ruke i poveo s 1:0. U drugom setu nije bilo mjesta za opuštanje. U pojedinim trenucima igre nije se mogla vidjeti razlika u kvaliteti momčadi, no gosti su bili ti koji su došli do značajnijeg vodstva (8:12). Marinci uspijevaju doći do izjednačenja, štoviše, stižu do vodstva sa značajnom razlikom (19:16; 21:19). Međutim, pogreške u kombinaciji koštale su preokretom Zagrepčana za 1:1. Gotovo isti set mogao se vidjeti u nastavku. Nakon vodstva 8:12 i izjednačenja od 16:16, gosti stižu do značajne prednosti (17:21). Ovoga puta Marinci podižu tempo i preko raspoloženog Đirlića stižu do 2:1 u setovima.

Tek tada uslijedio je najnapetiji set. Igrao se izjednačeni set, a onda se gosti uspjevaju izdvojiti na četiri poena razlike. Potom domaćin ostvaruje seriju poena stigavši do izjednačenja. Uslijedio je produžetak seta u kojima su Zagrepčani imali čak pet set lopti. Peta je bila uspješna i tako odvode utakmicu u peti set. U odlučujućem setu Marinci odmah uspostavljaju kontrolu i stižu do pet poena razlike (7:2). Potom je gostujući trener zaradio isključenje zbog negodovanja, a time i njegova momčad kazneni bod. Taj je trenutak zapravo označio kraj utakmice, Marinci su ga mirno priveli kraju.

Mladost Marina Kaštela: Višić, Tomić, Giljanović, Đirlić, Corsini, Glaurdić, Ćosić, Šestan, Oršolić, Pervan, Močić, Sabljić.

HAOK Mladost: Pribanić, Kus, Nikačević, Hanžić, Mrakužić, Strahija, Vujović, Šmitlehner, Peterlin, Marelić, Zelenika, Rendić.