Odigrane su utakmice 21. kola rukometne Premijer lige. Ribola Kaštela očekivano je slavila protiv Đakova, bilo je 35:24 za domaću momčad. U derbiju kola Umag je s tijesnih 23:22 pobijedio Poreč.

Ribola Kaštela – Đakovo 35:24 (13:11)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Ivan Grbavac, Siniša Ravlić
Igrač utakmice: Dino Banović (Ribola Kaštela)

Do dvanaeste prvenstvene pobjede rukometaši Ribole stigli su na domaćem parketu. Očekivano su bili bolji od Đakova, a konačni rezultat je 35:24. Domaćin je odlično otvorio utakmicu i do pola poluvremena imao pet pogodaka razlike (9:4). Međutim, gosti se serijom od 5:0 vraćaju u igru te na kraju na predah odlaze sa samo dva pogotka zaostatka. U nastavku se Ribola ipak rezultatski odvaja te do 45. minute imaju nedostižnih sedam razlike (22:15). Rezultatski se razmak povećavao kako su minute prolazile, na svaki pogodak gostiju domaćin je uzvraćao s dva pogotka i tako sve do kraja i do zaslužene pobjede Ribole Kaštela.

Najbolji pojedinac utakmice bio je Dino Banović sa osam pogodaka. Sjajan je bio i vratar Galić koji je imao dvanaest obrana (44%). Kod gostiju su se istaknuli Kovač i Bureš sa po sedam pogodaka, dok je vratar Kvesić imao impresivnih petnaest obrana.

Ribola Kaštela: Pepur (1o), Ilić (1), Milas (1), Banović (8), Dželalija (4), Krokar (5), Javorčić, Bujas (2), Galić (12o), Čorić (4), Jelinić (6), Andabak (2), Šindik (2).

Đakovo: Rotim (2), Perković, Barberić, Lubar (1), Kovač (7), Petrović, Bradarić, Klepo (1), Tot, Šimić, Kulaš (1), Zavada (1), Filipović, Kvesić (15o), Bureš (7).

Kamičak – Ribola Kaštela 2 27:36

Prvu pobjedu u ovoj godini ostvarila je druga momčad Ribole Kaštela. Žrtvu su pronašli u sinjskom Kamičku koju su svladali sa 27:36. Bila je to zaslužena pobjeda vidljivo bolje i kvalitetnije gostujuće momčadi koja je ovom pobjedom dostigla poraženu momčad i zasjela na sredinu ljestvice.

Hoteli Makarska – Marina Kaštela 31:39

Očekivanu pobjedu ostvarile su rukometašice Marine Kaštela u susretu 12. kola 2. HRL. U utakmici prepunoj pogodaka Marinke su kao gošće slavile sa 39:31 te se tako vratile na drugu poziciju. Dalmatinka je na gostovanju kod Orkana osvojila oba boda te tako zadržala vrh ljestvice s bod prednosti ispred Kaštelanki.