RIBOLA KAŠTELA – SPLIT 77:84
Odigrane su utakmice 18. kola košarkaške A1 lige. Split je u posljednjoj četvrtini prelomio utakmicu u svoju korist i sa 84:77 svladao Ribolu Kaštela. Zagreb je pobjedom učvrstio vodeću poziciju, a utakmicu sa jako malo koševa odigrali su Vrijednosnice Osijek i Zabok (58:54).

Ribola Kaštela – Split 77:84
(19:25, 19:16, 22:20, 17:23)
Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Luka Kardum (Šibenik), Damir Basarić (Split), Davor Stojić (Šibenik)
Igrač utakmice: Goran Filipović (Split)

Kaštelanski su se košarkaši opteretili novim porazom. Pred domaćim navijačima splitska je momčad stigla do nove pobjede. Do nje su stigli tek u posljednjoj četvrtini kada su se uspjeli othrvati navali domaćih košarkaša koji su sustigli vodstvo. Prvu četvrtinu Splićani su zasluženo dobili sa šest razlike, ali su im domaćini uzvratili dobrom igrom smanjivši na samo tri poena razlike. S ulaskom u drugo poluvrijeme Ribola je stisnula goste i uspjela preokrenuti rezultat. No, samo na kratko jer su košarkaši Splita udrili dobru seriju i stigli na +7. Do kraja treće četvrtine domaći se nisu predavali te smanjuju na 61:60. Na početku posljednje četvrtine Ribola je preko Mandića i Žitka preuzela vodstvo kojeg je zadržala do 36. minute (73:70). U posljednje četiri minute domaći su pali, a Splićani zaredali koševe i tako stigli do dvanaeste prvenstvene pobjede.

Epitet igrača utakmice zasluženo preuzima Goran Filipović sa 25 koševa uz sedam skokova. Odličan u gostujućim redovima bio je Đugum sa 18 koševa i osam skokova. Isto toliko koševa postigao je Luka Žitko u redovima domaćih, najviše od suigrača.

Ribola Kaštela: Williams (6p, 3s), Rašetina (3s), Mileta (3p, 1s), Blažević (9p, 3s), I. Jukić (1p, 1s), Režić (13p, 1s), Madunić (2p, 1a, 1s), Došen (15p, 4a, 1s), Brzica, Karanušić, Žitko (18p, 4a, 3s), Mandić (10p, 2a, 3s).

Split: Subotić (2p, 2s), Kotrulja (5p, 2a, 3s), Markulin (5p, 4a, 3s), Filipović (25p, 4a, 7s), Dijan (9p, 4a, 4s), Matić, J. Jukić (2p, 1s), Vučić, Najev (2p, 1s), Đugum (18p, 1a, 8s), Ćubela, Širko (16p, 2a, 4s).