POBJEDA KAŠTELA DC, NOVI PROBLEMI ZA MARINKE
U srijedu su odigrane tri utakmice u kojima su sudjelovali kaštelanski odbojkaški klubovi. Marinci su u Austriji igrali posljednju utakmicu MEVZA kupa u kojoj su poraženi od insbruškog Hypo Tirola s 3:1. U domaćem prvenstvu treći poraz za redom upisala je Marina Kaštela, dok je novu pobjedu ostvarila Kaštela DC.

Hypo Tirol Innsbruck – Mladost Marina Kaštela 3:1
(25:17, 21:25, 25:22, 25:19)

Innsbruck, dvorana Uni Sportinstitut
Suci: Blaž Markelj, Aleksander Sikanjić

Odbojkaši Mladost Marine Kaštela na hrabar su se način oprostili od ovogodišnjeg natjecanja u MEVZA kupu. Na gostovanju kod Hypo Tirol Innsbrucka izgubili su rezultatom 3:1. Marinci su tijekom susreta pružili dobar otpor, ali su austrijanci bili vidno kvalitetnija momčad što pokazuje i činjenica da su prvi dio natjecanja zaključili bez poraza. Domaćin je odlično otvorio utakmicu i agresivnom igrom stvorio razmak od 8:3 pa 16:7 do mirnog privođenja prvog seta kraju (25:17). U sljedeća dva seta obje momčadi pružile su napetu borbu. Marinci su igrali odlično i uspjeli su se nositi sa domaćinima. U drugom setu imali su minimalnu prednost, da bi je domaćini preokrenuli. No, Marinci se nisu predali već su uspjeli izvući set u svoju korist i izjednačiti na 2:1. Nešto sličan scenarij dogodio se u trećem setu. Marinci su ponovo imali vodstvo, a domaćin preokrenuo. Međutim, ovoga puta momčad Daniela Gavana nije propustila svoje vodstvo, ali se namučila da iznese set u svoju korist (25:22). Četvrti set bio je posljednji set. Hypo Tirol je uložio sve snage da zaključi utakmicu. Iako ishod seta pokazuje dominaciju domaćina, Marinci su pružili dobar otpor jer je set trajao gotovo pola sata.

Trener Rančić nakon utakmice je izjavio: „Svaka čast mojim igračima na karakteru i borbi unatoč lošem ulasku u prvom setu. Pokazali smo ne samo da se možemo nositi s jakim Hypom nego i da pod malo drugačijim okolnostima možemo biti ravnopravan suparnik. Za to su potrebni samo malo bolji uvjeti, jer  talent i kvaliteta mladih igrača iz dana u dan raste. Mislim da se susret odlučio u trećem setu, gdje smo prokockali vodstvo od tri poena razlike i čistu kontru, ali ipak prijeko su daleko iskusniji i skuplji domaćini koji imaju ispred sebe gomilu ovakvih utakmica. Nismo odustajali cijeli susret i šteta što nismo bili malo efikasniji u napadu iz zone četiri gdje smo inače dobri, jer bi to otvorilo prostor za raznovrsniji napad. Sad se okrećemo derbiju gdje želimo nastaviti s dobrim izdanjima i očekujemo punu dvoranu protiv zagrebačke Mladosti.“

Marinci su natjecanje završili sa tri pobjede i pet poraza te s ukupno deset bodova. Sada se mogu okrenuti domaćem prvenstvu koji se bliži doigravanju u kojem Marinci brane četverostruku uzastopnu titulu.

Hypo Tirol Innsbruck: Beer, Provenzano, Chrtiansky, Peda, Teppan, Koraimann, Tusch, Soares, Frances, Ropret, Duarte, Kronthaler. Trener: Daniel Gavan

Mladost Marina Kaštela: Višić, Tomić, Perić, Giljanović, Đirlić, Corsini,, Glaurdić, Čosić, Šestan, Oršolić, Pervan, Močić. Trener: Ivan Rančić

Suci: Bojan Brlas, Milan Rajković

Treći uzastopni poraz odbojkašice Marine Kaštela doživjele su od rivala iz Zagreba. U drami koja je trajala skoro dva sata zagrebačke Mladostašice slavile su s 3:1 i tako preuzele vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Bila je to utakmica prepuna poena i preokreta, neizvjesnost je trajala do samog kraja. Već ove subote iste se momčadi sastaju u Zagrebu u susretu desetog kola gdje će Marinke pokušat vratiti prvu poziciju i izaći iz krize rezultata.

Marina Kaštela: Botić, Šiško, Pervan, Vranković, Barić, Uljević, Šipić, Nikpalj, Vukić, Ćurak, Vidović, Miljak.

HAOK Mladost: Čulo, Perić, Cvetnić, Mlinar, Božičeić, Lukić, Božić, Vrbanc, Jurišić, Strunjak, Vugec.

Suci: Milan Rajković, Bojan Brlas

Kaštela DC nastavlja s pobjedama. U susretu devetog kola domaće odbojkašice bile su bolje od Kostrene s 3:1. Gošće su dobro preznojile Malene za nova vrijedna tri boda pruživši dobru igru osobito u trećem i četvrtom setu. No, presudila je kvaliteta koja je još jednom ove sezone bila na strani kaštelanki.