LOŠ VIKEND KAŠTELANSKOG RUKOMETA
Ovoga vikenda kaštelanski se rukometaši i rukometašice nisu dobro proveli jer sve tri kaštelanske momčadi doživjeli su poraze, zanimljivo sve sa tri razlike.

Ribola Kaštela – Dubrava 27:30 (12:16)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Igrač utakmice: Luka Vinković (Dubrava)

Rukometaši Ribole Kaštela upisali su drugi uzastopni prvenstveni poraz. Na domaćem parketu bolja je bila Dubrava sa 30:27. Veliku zaslugu ponio je sjajni Luka Vinković koji je postigao trinaest pogodaka. Već u prvih deset minuta gosti su pokazali inicijativu u igri i poveli s tri razlike. Domaćin se oporavio te se igrao pogodak za pogotkom. Ipak, posljednjih pet minuta gosti se ponovo odvajaju i do kraja poluvremena stvaraju sigurnih četiri pogotka razlike. Ribola se na početku drugog poluvremena oporavila i vratila na pogodak razlike te je uslijedio dugi niz igre pogotka za pogotkom. Potom su gosti sa dva brza pogotka otišli na tri pogotka prednosti koje su zadržali u posljednjih deset minuta utakmice.

Domaća momčad nije imala rješenja protiv sjajnog Luke Vinkovića koji je postigao trinaest poena sa stopostotnim učinkom. Iskazao se i vratar Grahovac koji je pripomogao sa sedam obrana. Kod domaćih vratar Galić sakupio je osam obrana, Banović je postigao sedam pogodaka, a Bujas i Čorić po šest.

Ribola Kaštela:Pepur (3o), Ilić (1), Milas, Banović (7), Pavičić, Dželalija (1), Krokar (4), Javorčić, Bujas (6), Galić (8o), Čorić (6), Budalić, Tukić, Jelinić (1), S. Jukić, Šindik (1).

Dubrava: Totić (5o), Babić (2), Kelemen, Pedić, Volar, Vida (4), Čurić, Maričić, Jotić (4), Samardžić, Butorac (4), Vinković (13), Grahovac (7o), Buneta, Kljajić (3).

Ribola Kaštela 2 – Olimpija 20:23

U susretu 13. kola Olimpija je bila očekivano jača protiv druge momčadi Ribole Kaštela. Drugoplasirana momčad prvenstva bila je bolja tijekom cijelog susreta i zasluženo stigla do novih bodova, dok je novim porazom Ribola pala na sedmu poziciju.

Marina Kaštela – Petason Vranjic 25:28

Rukometašice Petason Vranjica pokazale su se još jednom kao one koje ruše vodeće momčadi prvenstva. Samo tjedan dana nakon što su svladale Dalmatinku, u 11. kolu bile su bolje protiv Marinki s 25:28. Poraz kaštelanskih rukometašica iskoristila je Dalmatinka koja se vratila na vodeću poziciju, ali i Sinjanke koje su s tijesnom pobjedom protiv Orkana gurnule Marinke na treću poziciju.