SAD SVE OVISI O NJIMA
U susretu srednjoeuropske lige MEVZA odbojkaši Mladost Marine Kaštela ostvarili su 3:0 pobjedu protiv slovenske Panvite. Osvojena tri boda od iznimne su važnosti jer su Marinci ostali u igri za playoff. Nedostaje im samo još jedna pobjeda u posljednjem kolu za deset dana.

Mladost Marina Kaštela – Panvita Pomgrad Murska Sobota 3:0
(21:15, 25:19, 25:20)
Suci: Sonja Simonovska, Slobodan Kovačević

Dva dana nakon sjajne pobjede nad slovačkim Spartakom, Marinci su ponovo razveselili svoje navijače. Slovensku Panvitu Pomgrad slomili su u samo sat i deset minuta igre i tako došli do važna tri boda. Ulogu blagog favorita potvrđivali su tijekom cijelog susreta. Već u prvom setu vidjela se razlika u kvaliteti na strani domaćina. Vrlo rano su se odvojili na četiri poena razlike, do sredine seta se razlika udvostručila, a potom se set zaključio sa deset poena razlike. Nešto bolji otpor gosti su pružili u drugom i trećem setu, ali Marinci su suvereno vladali svojim parketom ne dopustivši da iti jedan bod ode iz Kaštela. Ovom pobjedom Marinci su ostali u igri za playoff. Četveroplasirani Calcit bježi im dva boda, ali oni nemaju više utakmica po rasporedu. S druge strane, Marinci za deset dana gostuju kod prvoplasiranog Hypo Tirola i u slučaju pobjede plasirat će se u playoff.

Mladost Marina Kaštela: Višić, Tomić, Giljanović, Đirlić, Corsini, Glaurdić, Čosić, Šestan, Oršolić, Pervan, Močić, Sabljić. Trener: Ivan Rančić.

Panvita Pomgrad: Pečnik, Šmitran, Kvas, Detela, Rojnik, Fridrih, Flisar, Bogožalec, Menih, Grabar, Drvarič. Trener: Dejan Fujs.