RIBOLA KAŠTELA – POREČ 28:24
Rukometaši Premijer lige vratili su se na parket. Ribola Kaštela svoj je povratak okrunila pobjedom nad Porečom (28:24). Tijesne pobjede ostvarili su Varaždin i Ivanić, dok je Umag bez problema svladao Moslavinu

Ribola Kaštela – Poreč 28:24 (14:14)
Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Igrač utakmice: Davor Javorčić (Ribola Kaštela)

U prvom susretu proljetnog dijela sezone rukometaši Ribole Kaštela upisali su pobjedu. Na domaćem parketu svladali su Poreč s 28:24. Do pobjede su stigli odličnom igrom u drugom poluvremenu, nakon što su u prvom lovili dobar zaostatak za gostima. Gosti su već nakon prvih deset minuta imali pet pogodaka razlike. Do dvadesete minute tu su prednost otopili domaćini na samo jedan pogodak minusa, ali su se gosti ponovo malo odvojili. Ipak, s tri pogotka pred kraj poluvremena domaćin osigurava predah sa izjednačenim rezultatom. U nastavku Ribola je bila odlučnija te je brzo povela sa tri razlike. Na šest pogodaka prednosti stižu sredinom drugog dijela igre, nakon čega su gosti bezuspješno lovili zaostatak. Pred sam kraj utakmice uspjeli su tek ublažiti poraz.

Ribolu Kaštela do pobjede je predvodio Davor Javorčić sa šest pogodaka iz šest udaraca. Odličan je bio i Dželalija sa tri pogotka i čak pet asistencija. Kod gostiju najefikasniji je bio Perić sa sedam pogodaka, dok je vratar Car sakupio devet obrana.

Ribola Kaštela:Pepur (4o), Ilić (3), Perkušić, Banović (2), Ševo, Dželalija (3), Krokar, Javorčić (6), Bujas (4), Galić (6o), N. Jukić (4), Čorić (4), Tukić, Jelinić (2), S. Jukić, Šindik.

Poreč: Car (9o), Marić (2), Huljina (1), Perhat (1), Thoss (2), Gavrić, Perić (7), Deak (2), Perajica (4), Medved, Obranović (5).