U subotu su se odigrale četiri utakmice 13. kola košarkaške A1 lige. Alkar je u Kaštel Sućurcu s 88:86 svladao Ribolu Kaštela koja je tako ostala na dnu ljestvice. Kolo će zaključiti Zagreb i Jolly Šibenik utakmicom u nedjelju.

Ribola Kaštela – Alkar 86:88
(23:27, 18:24, 16:17, 29:20)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Tomislav Prpić (Zagreb),  Mario Goleš (Šibenik), Hrvoje Jurković (Zagreb)
Igrač utakmice: Nikola Došen (Ribola Kaštela)

Novi poraz doživjeli su košarkaši Ribole Kaštela. U susretu 13. kola bolji je bio Alkar sa 86:88. Domaćin je ušao dobro u utakmicu i u momentima imao finu prednost nad gostima. Pred kraj prve četvrtine gosti uspijevaju preokrenuti rezultat i uspostaviti kontrolu nad utakmicom. Prednost Alkara narasla je u drugoj četvrtini pa je u drugo poluvrijeme kaštelanska momčad ušla sa deset poena zaostatka. Kaštelani su drugo poluvrijeme odigrali puno bolje i agresivnije, ali je rezultat ovoga puta izostao. Režić je par sekundi prije kraja tricom tek uspio smanjiti razliku na dva poena razlike.

Najbolji pojedinac susreta bio je Nikola Došen koji je ubacio 26 poena i imao pet skokova. Pratio ga je Josip Boban iz protivničke momčadi sa 22 poena. Kod domaćih impresivni su bili Mandić i Junaković koji su kombinirano postigli 37 koševa.

Ribola Kaštela: Junaković (18p, 2a, 1s), Rašetina (7p, 8s), Mileta, Blažević, Jukić (2p, 2s), Režić (5p, 1s), Došen (26p, 1a, 5s), Galić (9p, 1a, 7s), Karanušić, Jurjević (1s), Mandić (19p, 5s), Karanušić.

Alkar: Bilić (14p, 3a, 2s), J. Boban (22p, 1s), Bilandžić (6p), Modrić (2p, 1s), Dominović (3p, 1a), Šipić (6p, 4s), Ju. Boban, Gaurina (6p, 4s), Glavinić (6p, 1a, 2s), Svalina (11p, 4s), Tešija (12p, 5s), Bašić.