OSTALI U IGRI ZA DOIGRAVANJE
Odbojkaši Mladost Marine Kaštela upisali su dva poraza u nastavku natjecanja srednjoeuropske lige. U susretima četvrtog i petog kola MEVZA kupa izgubili su sa po 3:2. U utorak je bolji bio slovenski Kamnik, dok je u srijedu Posojilnica uspjela preokrenuti vodstvo Marinaca. Unatoč porazima Marinci su ostali u igri za doigravanje.

Kamnik – Mladost Marina Kaštela 3:2
(23:25, 28:26, 25:11, 23:25, 15:8)

Dan nakon pobjede nad nacionalnim rivalom iz Zagreba Marinci u Kamniku nisu uspjeli povezati dvije europske pobjede. Bolja je bila domaća momčad s 3:2. Tijesna je bilo u prva dva seta. Marinci su poveli s 1:0, ali su domaćini u produžetku drugog seta izjednačili rezultat. U trećem setu domaćin je izdominirao pokisle Marince te s laganih 25:11 stigao do vodstva. No, momčad trenera Rančića oporavlja se te uspjeva odvesti meč u odlučujući peti set. Oporavak je bio kratkog vijeka, u petom setu Kamnik se rezultatski odvaja i privodi utakmicu kraju na svoju korist.

Posojilnica – Mladost Marina Kaštela 3:2
(32:30, 25:22, 21:25, 21:25, 15:10)

Sutradan, u srijedu, Marinci su brzi europski tempo nastavili u Bleiburgu. Odigrali su dramatičnu i napetu utakmicu, ali su opet ostali kratki za pobjedu. Malo je nedostajalo da preokrenu rezultat, što bi bio veliki uspjeh. Najuzbudljiviji set zbio se na samom početku. Kao da je bio toliko ključan da su obje momčadi htjele povesti pod svaku cijenu. Produžetak se igrao preko tridesetog poena te je pripao domaćoj momčadi. Nešto lakše Posojilnica je osvojila drugi set i bila nadomak pobjede bez izgubljenog seta. Međutim, Marinci se nisu predali već su se sabrali te sa dva puta po 25:21 doveli rezultat do izjednačenja i susret do neizvjesnosti. U petom setu ponovo je nedostajalo snage i koncentracije, ali mogu biti zadovoljni sa osvojenim bodom.