SLAVILE I 'MALENE'
U subotu su odigrane polufinalne utakmice odbojkaškog kupa za seniore i seniorke. Kaštelanski predstavnici pobjedama su stigli nadomak prvog trofeja u sezoni, a kao prepreka im se nametnula zagrebačka Mladost u obje konkurencije. Finalne utakmice na rasporedu su danas od 17 sati uz izravan prijenos na HRT4. Do slavlja su stigle i Malene koje su u susretu 11. kola prvenstva pobjedile Kostrenu s 3:0.

Mursa Osijek – Mladost Marina Kaštela 1:3
(20:25, 26:24, 20:25, 23:25)

Zagreb, dvorana Dom odbojke – Bojan Stranić
Suci: Dražen Franolić, Miroslav Milinović

Mladost Marina Kaštela je očekivano, ali uz odličan otpor protivnika, slavila u polufinalu Kupa. Mursa Osijek dobro je namučila akutalnog prvaka države kojima je trebalo četiri seta za prolazak dalje. U momentima je bilo dramatičnih situacija, no iskusni kaštelani ipak su prevagnuli rezultat na svoju korist. Na kraju konačnih 3:1 za Marince koji love dugoočekivanu duplu krunu. Finale je na rasporedu danas u 17 sati uz izravan prijenos na HRT4.

Polufinale:
Sisak – HAOK Mladost 2:3

Marina Kaštela – Rovinj 3:0
(25:14, 25:17, 25:11)

Suci: Iskra Zidanić, Tajana Kramar Šandl

Odbojkašice Marine Kaštela plasirale su se u finale Kupa! Apsolutnom dominacijom kaštelanke su protiv nemoćnih Rovinjki stigle nadomak trofeja. Prošle sezone su bile zaustavljene u finalu, a momčad koja ih je tada pobjedila čeka ih ponovo. Kazati da će biti 'repriza' od prošle godine ne bi bilo precizno s obzirom da Marinke ove sezone igraju na većoj razini. No, kad se susreću dvije najbolje momčadi prvenstva rezultat je ipak nepredvidljiv. Finale je na rasporedu danas u 19 sati uz izravan prijenos na HRT4.

Suci: Dean Poropat, Dajana Miškulin

Barem na nekoliko dana odbojkašice Kaštela DC ponovo osjećaju kako je biti vodeća momčad na tablici. Pobjedom od 3:0 u Kostreni pretekli su Osijek 06 koji igra u srijedu. Bio je težak susret za gostujuću momčad od koje je već ove sezone pretrpjela poraz. Rezultat se posebno lomio u prvom setu koji je u produžetku pripao gošćama. Kaštela DC susret je riješila u tri seta, ali uz odličan otpor domaćina.