Odigrane su četiri utakmice 1/16 finala Kupa Krešimira Ćosića. Ribola Kaštela pretrpjela je poraz u Šibeniku od domaćina sa 94:69. Do pobjede je domaćine predvodio Vraneš sa 30 poena, protiv čije efikasnosti gosti nisu pronašli rješenja.

Jolly Šibenik – Ribola Kaštela 94:69
(27:29, 21:13, 21:11, 25:16)

Šibenik, dvorana Baldekin, gledatelja 200
Suci: Martin Vulić (Zadar),  Damir Basarić (Split), Ante Čanković (Zadar)
Igrač utakmice: Ivan Vraneš (Jolly Šibenik)

Košarkaši Jolly Šibenika uzvratili su kaštelanima za nedavni prvenstveni poraz. U utakmici Kupa slavili su s 94:69 i tako se plasirali dalje. Najefikasnija je bila prva dionica utakmice. Kaštelani su nakon prvih osam minuta imali prednost od 29:17, a onda u posljednje dvije minute domaćin smanjuje na -2. Prednost kaštelana otopila se u drugoj četvrtini i olako prešla u vodstvo domaćih koji tu prednost do kraja nije ispustio. U trećoj četvrtini domaćin, predvođen sjajnim Vranešom, bježi na nedostižnu prednost. Ribola je uspjela donekle smanjiti zaostatak i održati kakvu nadu u preokret, no neuspješno. Na koncu visokih 25 koševa razlike za novi potop Bralićeve momčadi.

Domaćine je predvodio sjajni Vraneš sa 30 poena te Mustapić koji je postigao deset koševa manje. Odličan je bio i Washington sa 19 poena i nekoliko asistencija. Kod gostiju su standardno dobri bili Rašetina (18), Došen (17) i Režić (14).

Jolly Šibenik: Gulam (14), Pavlović (5), Mustapić (20), Kraljević (2), Vrlika, Vraneš (30), Perković (2), Washington (19), Vladović, Elez (2). Trener: Damir Milačić

Ribola Kaštela: Pruže, Rašetina (18), Blažević (5), Režić (14), Madunić, Došen (17), Galić (3), Karanušić, Ćosić, Mandić (12). Trener: Stipe Bralić