U susretu desetog kola favoriti su opravdali svoj status. Marinci su, doduše teško, stigli do pobjede u Sisku u pet setova. Do tri boda lakše su stigli zagrebačka Mladost i Centrometal. Kolo u nedjelju zaključuju dvije posljednjeplasirane momčadi.

Sisak – Mladost Marina Kaštela 2:3
(27:25, 23:25, 15:25, 25:22, 8:15)
Sisak, dvorana Brezovica
Suci: Toni Bingula, Tin Verdiš

Odbojkaši Siska dobro su namučili branitelja naslova. Marincima je bilo potrebno čak pet setova da ostvare osmu prvenstvenu pobjedu. Domaćin je pokazao da može parirati najboljoj momčadi lige koja u ovoj utakmici nije pokazala pravu snagu. Sisak je u produžetku prvog seta stigao do prednosti, a istu tu prednost gosti su poništili u sljedećem setu. Rezultatski najrasterećeniji set bio je treći set koji je u svim segmentima pripao Marincima. No, domaćin u sljedećoj dionici pronalazi put do petog i odlučujućeg seta. U petom setu domaćin nije imao dovoljno snage za preokret, Marinci su odigrali složno i odlučno za konačnih 3:2.