Odigrane su utakmice 14. kola rukometne Premijer lige. Ribola Kaštela je na domaćem terenu očekivano svladao Medveščak sa visokih 36:28. Visoke pobjede ostvarili su Varaždin te vodeća Dubrava, dok je Karlovac umalo iznenadio Zamet (25:24).

Ribola Kaštela – Medveščak 36:28 (18:14)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Matija Gubica, Boris Milošević
Igrač utakmice: Dino Banović (Ribola Kaštela)

Očekivanu pobjedu rukometaši Ribole Kaštela ostvarili su protiv pretposljednjeg Medveščaka. No, rezultatski je ta utakmica bila vrlo neizvjesna do sredine drugog poluvremena. Gosti su se odlično postavili u početku. Vodili su u nekoliko navrata, domaćin je poveo tek u dvadesetoj minuti. S četiri uzastopna pogotka preokrenuli su sa -2 na +2. Matić je smanjio na 12:11, a potom su kaštelani pobjegli na četiri pogotka razlike. Do kraja poluvremena ta se prednost održala (18:14). Na samom početku niz promašaja domaćih iskoristili su gosti koji sa četiri pogotka zaredom izjednačuju rezultat (18:18). Tek sredinom drugog poluvremena Ribola se uspjela odvojiti rezultatski na četiri pogotka razlike. Uskoro je prednost porasla na +8 i pitanje pobjednika praktički je bilo riješeno. Do kraja se redao pogodak za pogotkom sa obje strane do konačnih 36:28 za domaću momčad.

Najbolji u redovima domaćih bio je Dino Banović koji je od osam udaraca mrežu tresao čak sedam puta. Pri tom je upisao dvije asistencije. Vratar Pepur sakupio je dobrih 12 obrana (38%). Goste je na rezultatu držao Čavar koji je postigao jedanaest pogodaka od sedamnaest pokušaja. Vratari su bili na niskih osamnaest posto.

Ribola Kaštela: Pepur (12o), Ilić (1), Banović (7), Ševo, Krokar (7), Javorčić, Bujas (4), J. Galić (1o), Dželalija (6), Jukić, Čorić (3), Jelinić (8), Šindik.

Medveščak: M. Galić, Frkanec (1), Halužan (1), Kota, Kušan (3), Buntić (1), Matić (5), Duvančić (2o), Čavar (11), Turković (6o), Kelemen (1), Pandža (5)