MARINKE ZAUSTAVLJENE U ZAGREBU, MALENE DO TRI BODA
U subotu su odigrane utakmice osmog kola 1.A odbojkaške lige za seniorke i seniore. U derbiju kola Mladost Marina Kaštela svladala je zagrebačku Mladost s 3:2. U dvoboju seniorki istih momčadi bolje su bile domaće odbojkašice s laganih 3:0, dok je Kaštela DC s 3:1 slavila protiv Zadra.

HAOK Mladost – Mladost Marina Kaštela 2:3
(25:23, 19:25, 20:25, 25:20, 12:15)

Zagreb, dvorana Dom odbojke  - Bojan Stranić
Suci: Bojan Bardić, Milan Zamaklar

Najveći hrvatski odbojkaški derbi u osmom je kolu pripao kaštelanima. Mladost Marina Kaštela je pobjedom protiv zagrebačke Mladosti zasjela na vrh ljestvice prvenstva Hrvatske, za što im je bilo potrebno pet setova. Iako nisu briljirali, Marinci su zasluženo pobijedili u meču koji je obilježilo puno grešaka na obje strane. Gostujući trener Rančić bio je ljutit nakon utakmice:

„Čestitam na pobjedi mojim igračima, iako smo po meni izgubili bod koji smo trebali dobiti, ali smo neshvatljivim grešakama vraćali zagrebačku ekipu u utakmicu. Jako loše igrali smo završnice utakmica, radili greške iz izrađenih napada,ali nas je uvijek u vraćao agresivni servis. Mislim da ekipa mora shvatiti da ovakvom igrom teško mogu do trofeja i očekujem da se narednih tjedana značajano podigne pristup i kvaliteta igre.“

Suci: Milan Zamaklar, Bojan Bardić

Odbojkašice Marine Kaštela zaustavljeni su u Zagrebu. Niz od sedam uzastopnih prvenstvenih pobjeda prekinule su braniteljice naslova. Zagrebačka Mladost nadigrala je Marinke, za pobjedu su bila dovoljna samo tri seta. Očekivao se veći otpor gostiju, ali im igra nije išla pod ruku dok su zagrepćanke odigrale odličnu utakmicu. Unatoč porazu, Marinke ostaju na vodećoj poziciji.

Suci: Vedran Juravić, Josip Viduka

Novu prvenstvenu pobjedu ostvarile su odbojkašice Kaštela DC. Na gostovanju u Zadru bile su bolje s 3:1. Protiv uvjerljivo posljednjeplasirane momčadi Malene su odigrale četiri seta. Razliku u kvaliteti pokazale u prvom setu kojeg su s lakoćom osvojile (25:17). U drugom setu domaćinke su iskoristile promjenu u postavi gošći te njihovu opuštenost i slavile sa impresivnih 25:9. Međutim, gošće su se u nastavku sabrale i sa dva osvojena seta zaključile pobjedu. S nova tri boda Kaštela DC nastavlja pritisak na vodeće Osiječanke.