Ovog vikenda odigrane su utakmice 13. kola rukometne Premijer lige. Ribola Kaštela je na svom parketu razbila Varaždin sa 32:21 te tako zaustavila pobjednički niz gostujuće momčadi. Ovom pobjedom Ribola je skočila na četvrto mjesto.

Ribola Kaštela – Varaždin 32:21 (15:8)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Igrač utakmice: Martko Bujas (Ribola Kaštela)

Rukometaši Ribole Kaštela na domaćem su parketu deklasirali favoriziranu momčad Varaždina. Varaždin je u Kaštel Sućurac stigao sa nizom od čak devet utakmica bez poraza, a u dvorani na Sokolani dočekao ih je hladan tuš. Iako su na samom početku susreta gosti vodili i do dva razlike, domaća je momčad od desete minute počela dominirati terenom. Brzo su se odvojili na četiri razlike, nisu dopuštali Varaždinu da se vrate u utakmicu i dodatnim napadačkim snagama do kraja poluvremena zaključili vodstvo sa +7. Na početku drugog poluvremena vidjeli smo gotovo istu igru s jedne i s druge strane. Sredinom druge dionice Ribola podiže tempo i stvara dvoznamenkastu prednost. U nekim trenucima bilo je čak trinaest pogodaka razlike (30:17, 31:18), dok su gosti do kraja susreta samo uspjeli ublažiti težak poraz.

Junak susreta bio je Matko Bujas koji je postigao pet pogodaka i pritom upisao impresivnih sedam asistencija. Odličnu partiju pružio je Nikola Jukić, dok je vratar Galić imao dvanaest obrana (44%). Kod gostiju su raspucani bili Horvat i Hirš sa po šest pogodaka.

Ribola Kaštela: Pepur (3o), Ilić (2), Milas, Banović (1), Ševo (1), Krokar (3), Javorčić (5), Dželalija (3), Bujas (5), Galić (12o), N. Jukić (8), Čorić (4), Perkušić, Jelinić, S. Jukić, Šindik.

Varaždin: Špikić (11o), Šipić (1), Vučko, Zobec (1), Horvat (6), Vincek, Meštrić, Vidaček (1), Črnila, Huđ (5), Vujović, Hirš (6), Grbac, Marčec.