http://www.kastela.org/images/stories/novosti/2015/09/kosarka/mala-kosarka.jpgU subotu su odigrane četiri utakmice osmog kola A1 košarkaške lige. Kaštelani su na domaćem parketu doživjeli šesti uzastopni prvenstveni poraz i tako produbili svoju krizu. Bolji od njih bio je Zagreb koji je pobjedom učvrstio vodeću poziciju. Kolo će zaključiti Alkar i Zabok u nedjelju.

Ribola Kaštela – Zagreb 64:92
(9:30, 19:17, 19:21, 17:24)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Davor Stojić (Šibenik), Martin Vulić (Zadar), Mario Goleš (Šibenik)
Igrač utakmice: Miralem Halilović (Zagreb)

Košarkaši Ribole Kaštela pretrpjeli su još jedan težak poraz. Trenutačno vodeća momčad prvenstva uvjerljivo je svladala domaću ekipu sa 92:64. Pitanje pobjednika praktički je bilo riješeno u prvoj dionici. Zagrepčani su krenuli odlučno u utakmicu i brzo stekli ogromnu prednost iz koje se kaštelani nisu mogli vratiti. Tako je na kraju prve četvrtine bilo čak dvadeset i jedan poen razlike. Do kraja poluvremena i početkom treće četvrtine kaštelani pokušavaju smanjiti zaostatak, ali se on nije spuštao ispod -13. Što se susret približavao kraju to su gosti povećavali svoju prednost i privodili susret kraju.

Najbolji pojedinac susreta je Miralem Halilović, za svoju momčad je ubacio 19 poena i ostvario dvanaest skokova. Kod gostiju su još odlični bili Božić i Šarlija, dok se kod domaćih iskazao Režić i Rašetina.

Ribola Kaštela: Mimica (1s), Rašetina (11p, 8s), Fodor (7p, 1s), Blažević (5p, 4s), Kujundžić, Režić (17p, 1a, 1s), Madunić (6p, 6s), Došen (11p, 3a, 3s), Galić (1s), Brzica, Junaković (7p, 5a, 4s), Karanušić.

Zagreb: Majcunić (2p, 1s), Vladović (3p, 2a, 2s), Božić (13p, 7a, 5s), Halilović (19p, 2a, 12s), Mileković (6p, 1a, 1s), Vlaić (10p, 4a, 7s), Perić, Batur (11p, 2a, 5s), Marčinković (13p, 3a, 4s), Šarlija (15p, 3a, 5s), Radoš, Lazić.