U subotu je odigrano sedam utakmica 16. kola 3. HNL – jug. Bio je to dan domaćih momčadi, čak šest pobjeda domaćina bez primljenog pogotka. Taj niz prekinuo je Val koji je u Biogradu bio bolji od Primorca sa 3:2.

Primorac (B) – Val 2:3 (1:1)

Biograd, stadion Kažimira i Silvija
Suci: Dino Papak (Šibenik), Ante Gulin (Šibenik), Neven Gulin (Šibenik)
Strijelci: 0:1 Pedišić 32' (11m), 1:1 Ju. Bašić 38', 1:2 Čulić 69', 2:2 Lazarevski 83', 2:3 Knežević 90'+3'

Nogometaši Vala pobjedom su u Biogradu prekinuli niz poraza. Ta je pobjeda stigla u posljednjim trenucima utakmice, pobjednički pogodak postigao je Knežević. Val je dva puta vodio, dva puta su se domaćini vraćali. Momčad iz Kaštel Staroga povela je u 32. minuti susreta preko kaznenog udarca kojega je realizirao Pedišić. Vodstvo Vala prekinuo je Jure Bašić izjednačujućim pogotkom pet minuta kasnije. Kapetan gostiju doveo je svoju momčad u novu prednost svladavši Borgelotta u 69. minuti utakmice. Novo izjednačenje postavlja Lazarevski sedam minuta prije kraja regularnog dijela. Činilo se da će ove dvije momčadi podijeliti bodove, ali s tim se nije složio Knežević koji u 93. minuti postiže pobjedonosan pogodak za svoju momčad.

Primorac (B): Borgelott, Colić, Jo. Bašić, Marković, Galešić, Ješe, Vodopija, Erlić (70. Jurjević), Lazarevski, Validžić, Ju. Bašić. Trener: Branko Dević

Val: Letica, Batovanja, Grga, Grubić, D. Ljubas, Knežević, D. Jurić, T. Ljubas (90. Konsa), Čulić, Pedišić, Kuzmanić. Trener: Zdenko Adamović