U subotu je odigrano šest utakmica 15. kola 3. HNL – jug. Val je doživio prvi domaći poraz ove sezone izgubivši od Omiša s 2:0. Zagora je bila bolja od Hajduka II, dok je sedmi gostujući poraz doživjela Neretva. Preostale tri utakmice na rasporedu su u nedjelju.

Val – Omiš 0:2 (0:2)

Kaštel Stari, stadion Vukovar, gledatelja 100
Suci: Matej Pavić (Split), Ivo Perković (Split), Petar Šamadan (Split)
Strijelci: 0:1 L. Jurić 15', 0:2 Koštić 33'
Igrač utakmice: Marin Koštić (Omiš)

Omiš je drugu godinu zaredom uspio osvojiti Kaštel Stari, a to im je ujedno bila prva gostujuća pobjeda ove sezone. Gosti su svoj posao obavili još u prvom poluvremenu. Pogocima Jurića i Koštića Omiš je na poluvrijeme otišao sa dvostrukom prednošću. U nastavku igre mreže se nisu tresle, tako je Val drugu utakmicu zaredom ostao bez ispaljenog metka. Za tjedan dana momčad Adamovića gostuje u Biogradu.

Val: Letica, Batovanja, Šarić (78. T. Jurić), D. Ljubas, Knežević, D. Jurić, Mišerda, T. Ljubas, Čulić, Pedišić, Marinović. Trener: Zdenko Adamović

Omiš: Kulić, Kuvačić (46. Vučinić), L. Čagalj, Vučko, Bauk (75. Popović), Koštić, Tokić, Jurić, Bilić, Pivčević (85. A. Čagalj), Rako. Trener: Mirko Grabovac