U subotu su odigrane sve utakmice dvanaestog kola 3. HNL – jug. Val u Solinu nije uspio iznenaditi trenutno vodeću momčad lige izgubivši 2:0. U ovom kolu ostvarene su samo pobjede, a savršen učinak domaćih momčadi 'pokvario' je Jadran iz Ploča koji je u gostima slavio s minimalnih 1:0.

Solin – Val 2:0 (1:0)

Solin, stadion Uz Jadro, gledatelja 100
Suci: Teo Pavić (Split), Vice Vidović (Split), Miroslav Čalo (Trilj)
Strijelci: 1:0 Teklić 10', 2:0 Pavlinović 50'
Igrač utakmice: Antonio Pavlinović (Solin)

Sa gostovanja u Solinu Val se vraća bez bodova, bolja je s 2:0 bila domaća momčad. Val nije uspio probiti najbolju obranu lige, a prednost domaćinima donio je Teklić već u desetoj minuti. Potvrda pobjede stigla je četrdeset minuta kasnije pogotkom Pavlinovića za 2:0. Ovom pobjedom Solin je preuzeo vodstvo na tablici, dok je Val, unatoč porazu, ostao na sedmom mjestu. Sljedeće kolo na rasporedu je već u utorak, Val na svom terenu dočekuje makarski Zmaj.

Solin:Višić, Čuljak, Kapetanović, Kordić (66. Hajder), Farić, Pezo, Medak, Bodrožić, Vučemilović-Grgić, Teklić (73. Svalina), Pavlinović (82. Grubišić). Trener: Ante Terze

Val: Letica, Batovanja, Grubić (7. Šarić), D. Ljubas, Knežević, Mišerda, T. Ljubas (46. D. Jurić), Čulić, Pedišić, Marinović, Kuzmanić. Trener: Zdenko Adamović