Rukometaši Ribole Kaštela ostvarili su pobjedu u subotnjem susretu 11. kola rukometne Premijer lige. Na domaćem parketu bili su bolji od Umaga sa 24:22. Istoga dana odigrano je preostalih šest utakmica.

Ribola Kaštela – Umag 24:22 (10:11)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Ivan Klapež, Ivan Pervan

U tvrdoj utakmici između Ribole Kaštela i Umaga pobjedu je iznjedrila domaća momčad. Ključnu ulogu imali su vratari s visokim postotkom obrane. Utakmica je bila prilično izjednačena, uz mnogo preokreta u rezultatu. Prvo poluvrijeme za jedan je pogodak pripao gostima, ali su domaćini s četiri pogotka na početku druge dionice brzo preokrenuli rezultat. U razdoblju od četrdesete do četrdeset i šeste minute Kaštelani su zaredali pet pogodaka i tako pobjegli na +6. Posljednjih deset minuti gosti su uspjeli smanjiti na tri pogotka razlike, no ovoga puta Kaštelani nisu dopustili preokret u samoj završnici.

Ribolu je do pobjede predvodio Velimir Krokar sa sedam pogodaka i sjajni Galić sa šesnaest obrana (42%). Gostujući vratar Milinković također je bio raspoložen, ubilježio je trinaest obrana uz isti postotak obrane kao domaći vratar. U lovu na rezultat držao ih je Ravnić sa devet pogodaka.

Ribola Kaštela: Pepur, Ilić (4), Milas, Banović, Ševo, Klasanović, Krokar (7), Javorčić (1), Dželalija (1), M. Bujas (3), Galić (16o), Jukić (6), Čorić (3), Jelinić, Tukić, Perkušić.

Umag: Sorić (1o), Ravnić (9), Sever (1), Petričević, Bošnjak (3), Didić, Stapar (1), Matanović (6), Milinković (13o), Burnić, Gorenac, Punda (2).