USPJEŠAN VIKEND KAŠTELANSKIH RUKOMETAŠA
Ovaj vikend uspješan je za kaštelanske rukometaše. Sve tri kaštelanske momčadi ostvarili su pobjede u svojim natjecanjima. Ribola Kaštela svladala je Goricu u susretu 9. kola Premijer lige. Njihova druga momčad bila je uspješna u 2. HRL – jug protiv Solina, dok su Marinke protiv Hoteli Makarska ubilježile treću uzastopnu pobjedu.

Ribola Kaštela – Gorica 32:29 (14:12)
Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani
Suci: Ivica Glavinić, Mile Veraja

Okus pobjede rukometaši Ribole Kaštela ponovo su osjetili na domaćem parketu. S tri pogotka razlike bili su bolji od Gorice. Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinima; igrom i rezultatom. Sredinom poluvremena domaćin se odvojio čak na pet pogodaka razlike. No, u drugom poluvremenu gosti su zagrizli za rezultat i u deset minuta drugog poluvremena preokrenuli rezultat (16:18). Dvanaestak minuta igralo se pogodak za pogotkom, a onda je uslijedila serija domaćih. S tri uzastopna pogotka kaštelanska je momčad stigla do izjednačenja (27:27), Ferenčina je potom zabio za vodstvo, da bi posljednjih pet minuta Ribola zabila pet uzastopnih pogodaka i tako priuštila sebi važna dva boda. Ferenčina je u posljednjim trenucima uspio tek ublažiti poraz svoje momčadi.

Najbolji u redovima domaćih bio je Velimir Krokar sa šest pogodaka i četiri asistencije. Mreže su više puta tresli i Javorčić, Jukić te Čorić i Jelinić. Dva pojedinca posebno su se istakla god gostiju, Ferenčina (10) i Laljek (8), dok su suigrači prilično zakazali.

Ribola Kaštela: Pepur (4o), Ilić (1), Milas, Banović, Pavičić, Tadin Knezović, Krokar (6), Javorčić (6), Klasanović, Bujas (2), Galić (12o), Jukić (7), Čorić (5), Jelinić (5), Tukić, Šindik.
Gorica: Lončar (13o), Ceković (6), Vučićević, Ferenčina (10), Laljek (8), Senta, Petković (1), Bonić (1), Buhiniček (3), J. Dijanić, M. Dijanić, Smolković, Knežić, Bura, Jurdana.

Solin – Ribola Kaštela II 23:27

Druga momčad Ribole Kaštela nastavlja sa dobrim igrama u 2. HRL – jug. Ovoga puta slavili su protiv Solina sa četiri pogotka razlike. Mlada kaštelanska momčad pokazala je dobru igru i potencijal, što je i cilj njihovog natjecanja u nižem rangu. U sljedećem kolu su slobodni.

Marina Kaštela – Hoteli Makarska 33:29

I treću pobjedu ostvarile su rukometašice Marine Kaštela. Stopostotni učinak zadržali su u utakmici s Hoteli Makarska protiv koje su bile bolje sa 33:29. Momčad iz Makarske pružila je dobar otpor, s obzirom na trenutno stanje na tablici. No, domaće igračice nisu dozvolile kiks i olako ispuštanje bodova.