DO POBJEDE U POSLJEDNJOJ ČETVRTINI
U subotu je utakmicama prvoga kola A1 lige započelo košarkaško prvenstvo. Košarkaši Ribole Kaštela ostvarili su pobjedu na samom startu svladavši Osječane sa 89:80. Junak susreta bio je pridošlica Ante Delaš koji je ostvario 31 poen. Od ostalih rezultata izdvajamo visoku pobjedu Splita nad Jolly Šibenikom (97:79).

Ribola Kaštela – Vrijednosnice Osijek 89:80
(19:24, 25:23, 20:15, 25:18)

Kaštel Sućurac, dvorana na Sokolani, gledatelja 400
Suci: Luka Kardum (Šibenik), Mario Goleš (Šibenik), Davor Stojić (Šibenik)

Na otvaranju prvenstva košarkaši Ribole Kaštela na svom su parketu upisali prva dva boda. Ovoga ljeta bilo je prometno u kaštelanskoj svlačionici te se sa nestrpljenjem htjelo vidjeti novu momčad trenera Bralića. Nakon prve dvije četvrtine moglo se vidjeti nekoliko lica: od nesporazumijevanja pa do nekoliko poteza vrijednog aplauza. Druge dvije četvrtine bile su konkretnije i bolje, a to se osjetilo i na rezultatu. Istopila se prednost gostiju, domaćin preuzima vodstvo i ne pušta ga. Kao mnogo puta prošle sezone, ponovo se odlučujućom pokazala posljednja četvrtina. Domaćin je podigao tempo i na krilima Delaša lome protivnika do konačnih 89:80.

Kaštelane je do pobjede predvodio Ante Delaš sa 31 poenom uz sedam asistencija i šest skokova. Kod domaćina se još iskazao Fodor sa 14 poena, a dobru partiju standardno je pružio i Nikola Došen (9p, 8s). Kod gostiju je impresivan bio Matej Karlović, ali njegovih 31 poen nisu bili dovoljni za trijumf svoje momčadi.

Na kraju utakmice trener domaćih Stipe Bralić je izjavio: „Današnja ekipa je praktički prvi put na okupu na parketu i to se moglo jasno vidjeti, pogotovo u prvom dijelu susreta. Smatram da smo u nastavku odigrali puno bolje, tu pogotovo mislim na obrambeni segment koji nam je i omogućio da dođemo do pobjede.“

„Osječani su dobra ekipa, odradili su jake pripreme i znali smo da nam neće biti lako. S druge strane, mi smo čak i na tim pripremama stalno rotirali ekipu, mijenjali igrače pa nam treba još malo vremena da sve sjedne. Šteta za odlazak Lončara, a Delaša ne treba uopće komentirati, radi se o igraču reprezentativnog kalibra i svakako da ćemo uživati u njegovoj pomoći dok god možemo“ – zaključio je Bralić

Ribola Kaštela: Mimica (2p, 1a), Delaš (31p, 7a, 6s), Rašetina (5p, 1a, 3s), Fodor (14p, 5s), Blažević (5p, 2s), S. Kujundižić, Režić (9p, 1a, 4s), Madunić (8p, 2a, 3s), N. Došen (9p, 3a, 8s), Galić (8p, 2s), Brzica, Karanušić.
Vrijednosnice Osijek: R. Kujundžić (2p, 1a, 3s), Zebić, A. Došen (2p, 2a, 1s), Diminić (15p, 1a, 9s), Ušić (12p, 2a, 10s), Bičvić, Pandurić (12p, 2a, 8s), Šarac (6p, 3a, 5s), M. Karlović (31p, 5a, 2s), Ma. Karlović (1a), Turalija.