ADAMOVIĆ POGODIO SA ZAMJENAMA
U subotu su odigrane prve utakmice prvoga kola 3. HNL – jug. Nakon tromjesečne stanke, natjecanje je napokon započelo i pritom priuštilo nekoliko zanimljivih rezultata. Val je odmah na startu osigurao tri boda svladavši sa visokih 3:0 Jadran iz Ploča. Novi trećeligaš Osk je izgubio u Makarskoj, a Zagora i Junak su podijelili bodove. Utakmica između Hrvaca i Mosora je odgođena.

Jadran (LP) – Val 0:3 (0:1)
Ploče, stadion Jadran, gledatelja 150
Suci: Zvonimir Sinovčić (Novigrad), Ivan Čačić (Zadar), Josip Katuša (Raštane D)
Strijelci: 0:1 Pedišić 45', 0:2 Barać 85', 0:3 T. Ljubas 89'
Igrač utakmice: Josip Šime Pedišić (Val)

Sjajan start napravili su igrači Vala pobijedivši na gostovanju u Pločama s visokih 3:0. Rezultatski uvjerljiva pobjeda stigla je tek pred kraj susreta zahvaljujući dobro pogođenim izmjenama novog trenera Adamovića. Val je inicijativu na susretu uspio okruniti na kraju prvog poluvremena kada je Pedišić zabio za 1:0 i nešto mirniji odlazak Vala na predah. U nastavku nešto čvršća i nervoznija igra Vala uz pet žutih kartona. No, pitanje pobjednika riješeno je u posljednjih pet minuta kada su jokeri s klupe Domagoj Barać i Toni Ljubas postigli po pogodak za konačnih 3:0.

Jadran (LP): Čagalj, Petrović, Barbir, Zmijarević (38. Nikolac), Krstičević, Domić (56. Samardžić (78. Pijević)), Primorac, Franić, Musulin, Maleta, Bubalo. Trener: Ante Marinović
Val: Letica, Batovanja (60. Barać), Šunjić (76. Šarić), Grubić, D. Ljubas, Knežević, Grga, Mišerda, Čulić, Pedišić (82. T. Ljubas), Marinović. Trener: Zdenko Adamović