ČETVRTFINALE U PETAK
U utorak i srijedu je odigrana osmina finala 40. tradicionalnog turnira na male branke u Kaštel Lukšiću. Nije bilo iznenađenja u prolazima, dok su se mreže tresle sa svih strana. Međutim, jedan je od glavnih favorita ipak ispao kao kolateralna žrtva ždrijeba.

Osminu finala otvorili su Konoba Intrada i Udruga Miljenko i Dobrila. Favorizirana Konoba Intrada bez puno muke je slavila sa 7:4 i postala prvi četvrtfinalist. Potom su na teren izašli Croatia Blizna i Fast Food Super Pajo. Oni su odigrali prvu polufinalnu utakmicu veterana. Croatia Blizna preokrenula je zaostatak od 2:0 na 3:2, ali su gosti izborili penale. Dva promašena penala F.F. Super Paje koštala su finala, a Croatia Blizna će protivnika u finalu saznati u srijedu. Nakon te utakmice uslijedio je derbi večeri. Dvije odlične lukšićke ekipe su se sastale, a jedna je, nažalost morala ispasti. Deblji kraj je izvukla Novogradnja Matošević od koje je Inter Kl-G5 bio bolji sa 7:2. Zoran Preradov i Dino Bašić odveli su svoju ekipu među najboljih osam. U tu grupu ušla je splitska Krema koja je sa 7:4 pobjedila C.B. Brokvu d.o.o. Mlada lukšićka momčad držala je korak za Kremom do sredine drugoga poluvremena kada su se splićani odvojili. Večer su zaključili C.B. Kula i C.B. Leonardo Split 3. Bila je to uzbudljiva utakmica sa preokretom i kasnim izjednačenjem koja je susret odvela na penale. Spretniji su bili gosti koji su se provukli dalje.

Utorak:
Konoba Intrada – Udruga Miljenko i Dobrila 7:4
Veterani: Croatia Blizna – Fast Food Super Pajo 3:3 (5:4p)
Inter KL G5 – Novogradnja Matošević 7:2
C.B. Brokva d.o.o. – Krema 4:7
C.B. Kula – C.B. Leonardo Split 3 5:5 (7:8p)

Više uzbuđenja vidjeli smo u srijedu. Prvi su na teren izašli Zračna Luka i Alu Brčić. Alu Brčić je brzo spustio Zračnu Luku na zemlju sa tri brza pogotka. Domaćin na papiru uspijeva smanjiti, ali gosti ponovo dižu razliku. Ona se gomilala sve to +6 za konačnih 11:5. Mate Delić se sa četiri pogotka probio na treću poziciju najboljeg strijelca, a isti broj puta mrežu su tresli Delićev suigrač Nikola Dolić te Ante Duvnjak sa druge strane. Potom je odigrana druga polufinalna utakmica veterana. Bare i Plaćenici pridružili su se Croatia Blizna u finalu pobjedivši Tovare sa 8:3. Međutim, nije sve išlo lako za Baru i njegove plaćenike. Tovari su imali vodstvo od 2:0 i 3:2. Drugo poluvrijeme ipak je pripalo vidno boljoj momčadi, a razigrao se i Hrvoje Maleš koji je utrpao četiri komada. Nakon njih, utakmicu osmine finala odigrali su C.B. Twister i Mesnice Tangar. C.B. Twister je rano poveo, a kad su u prvih deset minuta vodili 4:1 bilo je prilično jasno tko će ići dalje. Rezultat se množio, a Mate Muselin četiri je puta tjerao Mesnicu Tangar da krenu s centra. U pretposljednjoj utakmici večeri Nula+ je u tvrdoj utakmici zaustavila mladu momčad Auto otpada Roko. Do prvog pogotka čekalo se nešto više od deset minuta te je prvo poluvrijeme završilo s 1:0 za domaćine. U drugom poluvremenu Auto otpad Roko je lovio rezultat, a Nula+ kaznila otvorenost protivničke momčadi.

Šećer na kraju ponudili su nam C.B. Faraon i Klesarstvo DIMM Gotovac. Po mnogima glavni favoriti za osvajanje turnira sastali su se u ranoj fazi završnice. Na prepunim tribinama gledatelji su mogli vidjeti taktičku zrelu igru, ali i ponešto pogodaka. Ante Radman je iz penala doveo Klesarstvo u vodstvo, ali je u roku od nekoliko sekundi Božo Duvnjak odmah poravnao rezultat. U drugom poluvremenu Toni Kovačević lukavo i precizno dovodi C.B. Faraon u vodstvo, da bi Bašić snažnim udarcem kasnije izjednačio na 2:2. Zahvaljujući petom korneru, Turković ponovo dovodi C.B. Faraon u pozitivu, ali na isti način Radman izjednačuje na 3:3. Tako je i završilo pa se pobjednika tražilo preko penala. U trećoj seriji trenutno najbolji strijelac Marko Plazonić promašio je penal, a Toni Kovačević mirno pogodio i odveo svoju momčad u četvrtfinale koje je na rasporedu u petak, 31. srpnja.