NA REDU OSMINA FINALA
Drugo kolo turnira u srijedu su otvorili Konoba Lučac i Udruga Miljenko i Dobrila. Bila je to tvrda utakmica u kojoj su se nadmetali dva igrača: Ante Parčina iz Konobe Lučac i Boško Tomaš iz Udruge Miljenko i Dobrila.

Nakon regularnih 40 minuta rezultat je bio 5:5, a spomenuti dvojac su postigli po četiri pogotka za svoju momčad. Sljedili su penali te pripetavanje između Parčine i Tomaša u kojoj je uspješniji bio Tomaš. U drugoj utakmici večeri odigrana je prva utakmica četvrtfinala veterana. F.F. Super Pajo i Stari Pasi Ojebine pokazali su neizvjesnu borbu do samoga kraja. Na kraju rezultat 5:4 za F.F. Super Pajo, dok će Stari Pasi Ojebine žaliti za jednim kornerom koji im je nedostajao za eventualno izjednačenje. Nakon njih, drugo kolo nastavili su Čistoća i Klesarstvo DIMM Gotovac. Iako su 'domaćini' u početku pokazali dobar otpor, mlada i favorizirana ekipa 'gostiju' nadigrala je Čistoću sa 10:4. Zatim su na teren izašli C.B. Leonardo Split 3 te Restoran Ino 3. Valerije Jurić bio je junak C.B. Leonarda postigavši četiri pogotka u 9:5 pobjedi nad Restoran Ino 3. U posljednjoj utakmici večeri pravu rapsodiju pogodaka pružili su Inter KL G5 i Brokovi 1. Palo je čak 24 pogotka, a od toga se mreža Brkova tresla 21 put! Zoran Prerado i Kristijan Bartolović kombinirano su postigli gotovo pola pogodaka.

Drugi dan drugoga kola ponudio nam je niz zanimljivih dvoboja i neočekivanih rezultata. U prvoj utakmici dana sastali su se Sve po 8 i C.B. Faraon. Prošlogodišnji finalist sukobio se sa momčadi iz Srinjina koja je sa 42 postignuta pogotka u dvije utakmice zaradila respekt svih. Nakon prvih 20 minuta bilo je tijesnih 1:0 za C.B. Faraon. U drugom poluvremenu igra se otvorila. Ključni trenutak bio je promašen penal za ekipu Sve po 8 pri rezultatu 0:2. Desetak sekundi nakon toga Duvnjak zabija za 3:0 i pobjednikje već bio poznat. Do kraja se vodstvo množilo do konačnih 3:10. U drugoj utakmici večeri odigrana je četvrtfinalna utakmica veterana. Bare i Plaćenici bili su bolji od NK Goška sa 6:4 te se tako priključili F.F. Super Pajo u polufinalu. Daleko neizvjesnija utakmica bila je između PSG i Zračne luke. Završilo je 3:5, a "Parižani" mogu žaliti za propušten penal koji im je mogao značiti prolaz. Nakon njih su se sastale dvije iskusnije ekipe; C.B. Twister i C.B. Balun. C.B. Twister se od početka nametnuo, dok su gosti lovili rezultat. Ipak, C.B. Twister na krilima trostrukog strijelca Pavičića odlazi dalje rezultatom 7:2. Na koncu večeri usljedio je dvoboj Kreme i Auto servis Gliba. Splitska momčad odigrala je sjajno protiv Auto servis Gliba koja je bila nošena domaćom publikom. Šesterostruki strijelac Luka Ivišić uništio je nadu gostiju za prolaz u osminu finala.

Subota je obilježena penalima. Od pet utakmica, čak tri su u utakmice pobjednika odlučili precizni izvođači penala. Večer su otvorili Brkovi 2 i Konoba Intrada. Unatoč izostanku dvojice najboljih igrača Babića i Legčevića, Konoba Intrada je, uz malo muke, slavila sa 8:4 na krilima trostrukih strijelaca Ivana Gotovca i Dalibora Jurića. Zatim su uslijedile tri uzastopne utakmice koje su otišle na penale. Prvo su Tovari, nakon tijesnih 2:2, izborili polufinale veteranskog turnira preko pripetavanja u kojima je uspješan bio Matko Zokić. Uzbudljivo je bilo u utakmici između Yacht 4 You i Nula+. Nula+ je imala 2:0, ali su domaćini preokrenuli na 4:3. Gosti se spašavaju petim kornerom te su na penale zadržali mirnoću i plasirali se dalje. Dalje se plasirala i Brokva d.o.o. koja je dugo lovila rezultat Jabulanija. Izjednačujući pogodak zabili su iz penala u posljednjoj minuti, pa se i u ovoj utakmici pobjednik tražio u trileru penala. Mladi Dragan Lovrić odveo je svoju momčad dalje postigavši četiri pogotka iz penala. U posljednjoj utakmici C.B. Kula je nadjačala Ribare u borbenoj utakmici, ponajviše efektnim pogocima junaka Junakovića.

Veterani Bare i Plaćenici

U nedjelju smo saznali posljednje parove osmine finala turnira. Alu Brčić je s lakih 9:2 svladao Cageball Mertojak, a Mate Delić se sa postignutih pet pogodaka probio dosta naprijed na ljestvici strijelaca. Usljedio je posljednji četvrtfinalni susret veterana. Croatia Blizna i Kaštel Štafilić odigrali su čvstu i tvrdu utakmicu, a pobjeda je pripala 'domaćinima'. Prvo poluvrijeme bilo je bez pogodaka, da bi se u drugom mreže tresle pet puta, od toga tri puta u mreži momčadi iz Štafilića. Najzanimljivija utakmica bila je u samoj sredini večeri. Novogradnja Matošević preokrenula je prednost od 2:0 Bare i Plaćenika na 3:2. Barini „plaćenici“ uspjevaju izjednačiti do kraja susreta pa su se gledali penali. Bejin promašaj skupo je koštao, dok će Novogradnja Matošević vidjeti osminu finala. A osminu finala igrat će i Mesnica Tangar koja je sa 7:4 izbacila C.B. Arenu. Junak susreta bio je Đemal Nasuk koji je postigao četiri pogotka. Na koncu večeri mlada momčad Auto otpada Roko po drugi puta na turniru bili su spretniji na penale, nakon što je u regularnih četrdeset minuta bilo 4:4. Momčad Hamburgera SV lovila je u dva navrata dvostruki zaostatak, ali je nedostajalo koncentracije u penalima.