Kaštela: Ðerđa 3, Popović 3, Bergam 10, Topić, I. Bulić 14, Tokić 8, Maras 8, Meteljan 8, Kaliterna 15, Carev 2, Požgaj 16.
Voštarnica: Strmota 4, Marić 22, Knežević 2, Šandrić 5, Puzar 4, Primc 17, Milišić 5, Vlakić, Pletikosa.

Pet bunara - Kaštela

Nedjelja, 26. ožujka 2006. 15:30h, Gradska dvorana, Trilj
Kadetsko prvenstvo

(21-11, 31-6, 14-19, 13-16)

Nova pobjeda zabilježena je u Trilju gdje su naši kadeti bili domaćini KK Cetini. Stanje u odnosu na prošlu utakmicu protiv Adriatica je bilo nešto bolje, naime u momčad su se vratili A. Šimović i D. Orošnjak, te smo sada imali 6 igrača 90. godišta. Još uvijek su nam nedostajali ozlijeđeni S. Perić, P. Vukasović, L. Čavala, I. Hrga.

Nadmetanje između koševa započelo je lakim polaganjem T. Marina nakon podbacivanja koje je A. Bosančić odlično iskoristi za asistenciju. Kaštelani su postepeno povećavali svoju prednost. U prvoj četvrtini bilježimo lakšu ozljedu A. Šimovića koji je morao napustiti teren. Igrao se zonski presing kojeg su gosti u prva dva napada s lakoćom probili te došli do dva zicera koje su iskoristili.

Kaštela su dobro zatvarali reket, te kupili skokove na obje strane terena. Raspoloženi Bosančić zabio je 13 koševa u prvoj četvrtini od svojih 22. U 6 min utakmice gostima se otvara šut te se približavaju na 7 razlike. Trener Buha zove prvi time-out kako bi posložio momčad na terenu. Do kraja četvrtine prednost je narasla na 10, točnije 21-11.

U drugoj četvrtini zaigrala se obrana ruka-reket koja je protiv Adriatica prvo poluvrijeme funkcionirala gotovo savršeno. Isto to se pokazalo i ovdje. Gosti su u drugoj četvrtini zabili samo 6 koševa, dok se na drugoj strani bude D. Vukasović s 14 i T. Marin s 11 koševa.

Želja trenera Buhe da na poluvrijeme odemo s prednošću većom od 20 koševa, se ostvarila. Prednost je iznosila 34, 51-17.
Nakon samo 1:30min igre u drugom poluvremenu razlika je narasla na 57-19, dakle troduplo te trener Buha uvodi mlađe igrače u igru. Neki od njih su se uspjeli upisati i u strijelce. Treća četvrtina završava s 14-19, sve skupa 66-36.
Istima tempom se nastavilo i u završnoj četvrtini. Utakmica završava pobjedom Kaštela s 27 razlike, 79-52.

Igračem utakmice proglašen je Ante Bosančić, koji je odigrao odličnu utakmicu na obje strane terena. Nasa momčad bila je raspoložena i u blokadama: 4 A. Bosančić, po 2 T. Marin i I. Dražić, te D. Vukasovic 1. Također pohvale kapetanu T. Marinu i D. Vukasoviću na odličnim partijama. Oni su kandidirali za igraća utakmice, ali Bosančić je ipak bio za nijansu bolji. Suci Jurčević i Pribisalić odradili su svoj dio korektno.

Koševi:
Dražić /, P. Radanovic /, A. Jakus /, Ursa 3, N. Šunjerga /, A. Dragošević 2, A. Šimović /, T. Marin 21, D. Marin /, D. Vukasović 21, A. Nevešćanin 6, A. Bosančić 22, D. Orošnjak 4.

Ponedjeljak, 27. ožujka 2006. 21:00, Gradska dvorana, Omiš
Liga juniora

(27-9, 22-19, 25-16, 19-18)

Hrabra i gotovo ravnopravna igra kroz većinu utakmice glavne su karakteristike večerašnjeg sraza između vodeće i posljednje ekipe lige juniora.
Početak je bio katastrofalan. U napadu ništa nije funkcioniralo, a s druge strane sami igraći na ziceru, otvoreni šutevi i prolazi što su iskusni gosti znali realizirati i već u prvoj četvrtini odlučiti pobjednika. Jedina svijetla točka prvih deset minuta kod gostiju bio je Onofrio Klišmanić koji se jedini s 9 koševa upisao u strijelce s naše strane u prvoj četvtini.

Druga četvrtina je druga priča. Obrana je proradila, iako su gostujući centri pokupili mnoštvo baluna ispod našeg obruča. "Njofri" se pridružio uspavani šuter Hrvoje Popović s šutom 4/4 za tri i 14 poena u drugoj četvrtini. Na poluvrijeme se odlazi s prednošću domaćina od 21 poena, 49-28.

U drugo poluvrijeme se već kreće s većim brojem izmjena, te ulaze mladi igrači. Proradio je Dinko Vukasović s 7 ubačaja od naših 16. Obrana je malčice popustila te su Omišani prednost povećali na 30 razlike, 74-44. Četvrta četvrtina donosi bolju igru Kaštela, ali i primljenih dosta olakih koševa te falivenih šuteva na drugoj strani terena. Prednost je narasla samo za 1 poen te je na kraju utakmice iznosi 31 razlike, 93-62.