Rezultati utakmica treće HNL Jug:
GOŠK AC - NERETVA 2:1
Jadran LP - Jadran KS 1:1
Omiš - Val 1:0

KAŠTEL GOMILICA - Igralište SC Jure Bakotić. Gledatelja 100. GOŠK AC - Neretva 2:1 (1:1). Sudac: Ivan Čačić (7,5). Strijelci: Kapov u 13. i Jelić (U m) u 70. minuti za GOŠK Adriachem, a Zeljić u 33. minuti za Neretvu. NAJBOLJI IGRAČ: Jerko Jelić (GOŠK Adriachem).

GOŠK ADRIACHEM: Vidović (7,5), Vukasović (7), Zadro (7), Putnik (7,5), Šarić (7), Kapov (7,5) (od 55. Škalic 7), Kalinić (7) (od 66. Parčlna -), Javorčić (7) (od 88. Tomić -), Jelić (8), Teklić (7), Aleksić (7,5).

NERETVA: Bubalo (6,5), Bezer (6), Čerlek (6), Guinović (6,5), Sršen (6), Šiljeg (6), Galov (6,5), Zeljić (7), Mazreku (-) (od 21. Matić 6), Batinović (6) (od 64. Brečić 6), Šutalo (-) (od 30. Majić 6).

Zaslužena pobjeda nogometaša GOSK-a u kvalitetnoj utakmici po blatnjavom terenu. Posebno raspoložen za igru bio je Jerko Jelić koji je i kod prvog gola bio asistent, a kod drugog nakon igranja Guinovića rukom Jelić je bio precizan s jedanaest metara.

Mario MORNAR

PLOČE — Igralište Jadrana. Gledatelja 100. Jadran LP - Jadran KS 1:1 (0:0). Sudac: Marinko Paieka (Zadar) — 7. Strijelci: Karamatić u 65. minuti za Jadran LP, a Rajčić u 73. minuti za Jadran (KS). NAJBOLJI IGRAČ: Krešimir Vejić (Jadran LP).

JADRAN LP: Stipković (6,5), Šunjić (6), Roso (6), Parmać (6), Vejić (7), I. Jerković (6,5), Primorac (6), Vukušić (6) (od 57. Karamatić 6,5), Krstičević (6,5), Cvijanović (6,5), F. Jerković (6).

JADRAN KS: Malenica (6,5), Kurtović (6,5), Pešić (6), Delić (6), Matić (6,5), Elez (6,5), Alfirević (6,5), Kovač (—) (od 27. Šimunović 6), Bonacin (6) (od 60. Rajčić -), Poljak (6), Zolota (6) (od 72. Milat -).

Nakon neodlučenog rezultata po teškom terenu puno zadovoljniji mogu biti gosti.

Patrika VUKOSAV

OMIŠ — Stadion Anđelko Marušić Ferata. Gledatelja 250. Omiš - Val 1:0 (0:0). Sudac: Damir Božinović (Split) - 6. Strijelac: Ćoso u 57. minuti. Crveni kartoni: Mladin (Omiš) u 41. i Milin (Val) u 90. minuti. NAJBOLJI IGRAČ: Igor Škorput (Omiš).

OMIŠ: N. Mlinar (7), Pivčević (6,5), A. Mlinar (6,5), Mladin (6), Kovačić (6,5), F. Pivčević (6,5), Rogošić (6,5) (od 46. Čikotić 6,5), Hrstić (6,5), Ćoso (6,5) (od 78. Lisica -), Šiša (6,5), Škorput (7) (od 81. Čikotić-).

VAL: Milin (6), Plazonić (6,5) (od 90. Srzić -), Siriščević (6,5) (od 65. Čubrilo 6,5), Radić (6,5), Škopljanac (7), Tomas (6,5), Ðerek (6,5) (od 59. Denić 6,5), Bašić (6,5), Ivić (6,5), Broketa (6,5), Brkić (6,5).

Omiš je zasluženo ostvario pobjedu, boljom igrom i nakon isključenja Mladina. Na kraju je, zbog igranja rukom izvan prostora, isključen i vratar Vala.