osijek hajduk

U DERBIJU 11. kola HNL-a u Gradskom vrtu Osijek i Hajduk odigrali su 1:1. Za Osijek je zabio Kleinheisler u 9. minuti, a Lovrencsics je u 19. pogodio za goste.

Prvo poluvrijeme, točnije, prvih pola sata utakmice u Osijeku bilo je spektakularno. Prštalo je na sve strane, šanse su imale jedna i druga momčad i možemo reći da smo uživali gledajući prvih 45 minuta susreta u Osijeku.

Fantastično otvaranje derbija

Osijek je počeo puno bolje. Stalno je pritiskao nesigurnu obranu Hajduka, a prva šansa se dogodila već u petoj minuti. Nakon ubačaja Bočkaja Škorić je glavom prebacio za Miereza, ali Kalinić je bio brži od Argentinca.

Tri minute kasnije bilo je opasno pred golom Osijeka. Fossati je lijepo pronašao Ljubičića, koji bježi obrani, ali Malenica je bio brži.  A onda, samo minutu kasnije, Osijek je poveo. Kleinheisler se krasno namjestio na udarac i s nekih 17, 18 metara sjajno je pogodio sam kut Kalinićevog gola.

Mađar zabio za Osijek, Mađar zabio za Hajduk

Mogao je Osijek u sljedećih nekoliko minuta zabiti još koji gol, ali je Kalinić odlično obranio opasne šuteve Mierezu i Boharu. I u trenucima najvećeg pritiska Osijeka Hajduk je izjednačio. Sretno i spretno. Mladi Ljubičić je spasio jednu loptu na desnoj strani, dodao je Lovrencsicsu, koji u 19. minuti uz pomoć Lončara, od kojeg se lopta odbila, izjednačava na 1:1.

Osijek je samo dvije minute kasnije bio na korak do nove prednosti. Jugović je pogodio vratnicu, lopta je šetala po gol-liniji, dok je Kalinić nije uzeo.

Hajduk je tada smirio igru, tempo je malo pao i do kraja poluvremena gledali smo ravnopravan nogomet bez pravih šansi s obje strane. Možda jedino možemo izdvojiti opasan šut Ljubičića sa 16 metara, koji je prohujao pokraj vratnice.

Livaja razbio arkadu Lončaru

Drugo poluvrijeme ni izbliza nije bilo uzbudljivo i sadržajno kao prvo. U prvih 15 minuta nastavka nismo vidjeli puno toga, a onda je Livaja u skoku laktom u glavu pogodio Lončara i razbio mu arkadu. Lončaru je krv potekla i nije mogao nastaviti igru, a Livaja je dobio žuti karton.

Mierez promašio zicer

Najbolja šansa drugog dijela, a možda i cijele utakmice, dogodila se u 69. minuti. Bočkaj je poslao fenomenalnu loptu za Miereza, Simić je ispao, a Argentinac je izašao jedan na jedan s Kalinićem, koji brani čisti zicer.

Do kraja su jedni i drugi imali nekoliko prilika, ali nitko nije uspio do kraja zabiti gol vrijedan velike pobjede. Osijek je bio puno bliži golu, navalili su domaći u zadnjim minutama, ali su gosti sve izdržali i izborili su jako vrijedan remi.

OSIJEK (4-1-4-1): Malenica - Bartolec (od 53. Miloš), Lončar (od 64. Čeberko), Škorić, Bočkaj - Nejašmić - Bohar, Kleinheisler, Jugović (od 78. Žaper), Hiroš (od 78. Ndockyt) - Mierez (od 78. Daku)

HAJDUK (4-3-1-2): Kalinić - Lovrencsics, Simić, Elez (od 75. Katić), Čolina - Vuković (od 84. Atanasov), Fossati, Krovinović - Livaja (od 84. Melnjak) - Sahiti (od 72. Mlakar), Ljubičić (od 46. Kačaniklić)

OSIJEK - stadion Gradski vrt. Sudac: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina)