hren

ABA LIGA
Košarkaši Splita svladali su Cibonu 76:74 (17:19, 19:17, 19:18, 21:19) u utakmici 19. kola ABA lige odigranoj u KC Dražen Petrović u Zagrebu.
Iako je Cibona vodila većim dijelom utakmice, imala i deset koševa viška u drugoj četvrtini, Splićani su bolje odigranom završnicom došli do šeste pobjede u regionalnoj ABA ligi.

Odluka je pala u posljednje četiri i pol minute u koje je Cibona ušla s minimalnim vodstvom (67:66), ali su gosti u sljedeće tri minute serijom 7:0 došli do šest koševa prednosti.

Posljednju priliku za povratak u utakmicu Cibona je propustila 34 sekunde prije kraja, kad je Markota promašio tricu kojom je domaća momčad mogla doći na samo koš zaostatka, da bi pri kraju napada na drugoj strani Luka Babić zakucao za 75:69 i tako osigurao pobjedu Splićanima.

Split su do pobjede predvodili Marko Luković s 20 koševa i šest asistencija, Roko Ukić sa 16 koševa i pet asistencija te Luka Babić s 13 koševa, 11 skokova i pet asistencija.

Najbolji strijelci Cibone su bili Damir Markota s 14 i Roko Prkačin s 11 koševa.

Split je s učinkom 6-13 na osmom mjestu, a Cibona je sa šest pobjeda i 11 poraza deveta. Zadar je jedanaesti s učinkom 6-9. Vodeći Mornar ima 14-4, a Mega 13-6. Po 14 pobjeda i tri poraza imaju Cedevita Olimpija i Igokea.

ABA liga

Mega Bemax-Borac Čačak86:84
Cibona-Split74:76
Igokea-Budućnost21:00
  Utk.PobIzgKoš-R.
1.Mornar Bar18144+143
2.Mega Bemax19136+72
3.Cedevita Olimpija17143+167
4.Igokea17143+107
5.Crvena zvezda15132+216
6.Budućnost15123+92
7.Partizan18711+5
8.Split19613-121
9.Krka17512-89
10.Zadar1569-8
11.Borac Čačak17413-71
12.FMP16511-75
13.Cibona16511-98
14.Primorska17017-340

Sljedeće utakmice

2.3.Krka-FMP
4.3.Mornar Bar-Zadar
6.3.FMP-Igokea
6.3.Partizan-Cibona
6.3.Primorska-Mornar Bar
6.3.Borac Čačak-Cedevita Olimpija
6.3.Budućnost-Zadar

Izvor: Tportal.hr


KOMENTARI:

GLOMAZNI OTPAD
Raspored kontejnera za glomazni otpad
PRIJAVI DEPONIJ
Prijavi ilegalni deponij