Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u osminu finala Hrvatskog kupa. U Petrinji su bili bolji od domaćina Mladosti s 2:0...

Hajduk je usprkos izmijenjenom sastavu bio veliki favorit, no Kup je varljivo natjecanje u kojem je svašta moguće. Mladost je pružila jako dobar otpor, ali do iznenađenja nije došla.

Dominirao je Hajduk u prvom poluvremenu, ali prave šanse nisu gosti imali do pogotka. U 33. minuti Vušković ubacuje, Kalik puca glavom te mu je udarac obranjen, ali iz odbijanca dovodi Bile u vodstvo. Na poluvrijeme se odlazi s 0:1 za goste.

U drugom poluvremenu Hajduk nastavlja prijetiti, ali u 73. minuti Lovrić ima veliku šansu za dovesti Mladost do izjednačenja. Ipak je pucao pored gola, a 10 minuta kasnije zicer ne koristi Stanko Jurić.

Damir Burić je u drugom dijelu morao uvesti svoja dva strana napadača, Jaira i Eduoka, a prvi mu se odužio pogotkom za 0:2 u sudačkoj nadoknadi što je bio i konačan rezultat susreta.

Izvor: sportnet.rtl.hr