Manchester City pobjednik je ovogodišnjeg izdanja Community Shielda. Ako ovakav odnos snaga bude i tijekom sezone, čeka nas još jedna sjajna utrka za naslov prvaka Engleske...

Sjajna utakmica u Community Shieldu. Prošle sezone City je rutinski riješio Chelsea u ovom natjecanju, a ove godine bilo je dosta teže, Liverpool se pokazao kao tvrd orah i mogao je čak i on slaviti.

Sanjat će Liverpool neke prilike, posebno onu sa samog kraja susreta kada je Kyle Walker požrtvovna škaricama izbio loptu sa svoje gol linije kada je ona išla u mrežu.

Počelo je burno, ranom prilikom Leroyja Sanea koji nije bio precizan, a da dan postane još ružniji za Nijemca, ali i Niku Kovača, pobrinula se ozljeda zbog koje je Sane napustio igru već u 11. minuti.

Već u sljedećoj minuti City je poveo. Bila je to lijepa akcija, ubačena lopta u 16 metara, proigravanje Silve petom za Raheema Sterlinga koji iz blizine šalje loptu u mrežu. Alisson je bio na toj lopti, ali nije je uspio zadržati.

Do kraja prvog dijela Redsi nisu uspjeli doći do poravnanja, Salah je tome bio najbliži i na odmoru je bilo 1:0.

Vrlo brzo u drugom dijelu Liverpool je bio na rubu poravnanja. U samo dvije minute dva puta tresao se okvir gola, prvo je u 57. minuti Virgil van Dijk snažno ljevicom skrenuo loptu koja pogađa gredu i odbija se na gol liniju. Minutu kasnije s ruba 16 metara opalio je i Salah, ali pogodio vratnicu.

Bolja igra Liverpoola naplaćena je u 77. minuti kada je još jednom odlično reagirao Van Dijk, ovaj put vratio loptu u sredinu gdje je Joel Matip koji zabija za 1:1.

Do kraja je najviše uzbuđenja bilo u toj sudačkoj nadoknadi kada je čisti gol Salahu uzeo Walker fantastičnom reakcijom te je odluka pala s 11 metara.

Svi su bili precizni osim Georginija Wijnalduma koji jedini nije zabio i Manchester City odnosi trofej.

Izvor: sportnet.rtl.hr