hren
 

U prostorijama Hrvatskog nogometnog saveza održan je ždrijeb natjecateljskih brojeva za novu sezonu Hrvatski Telekom Prve lige.

Poznat je raspored nove sezone HNL-a koja će početi u petak 19. srpnja. U prostorijama Hrvatskog nogometnog saveza održan je ždrijeb natjecateljskih brojeva klubova nakon čega je na temelju Bergerovih tablica sastavljen raspored.

Klubovi su izvukli sljedeće natjecateljske brojeve: 1 - Gorica, 2 - Osijek, 3 - Dinamo, 4 - Rijeka, 5 - Hajduk, 6 - Istra 1961, 7 - Varaždin, 8 - Lokomotiva, 9 - Slaven Belupo, 10 - Inter Zaprešić.

Iako je najavljivao da će to biti prisiljen učiniti zbog održavanja Ultra festivala na Poljudu, Hajduk ipak nije zatražio natjecateljski broj od 6 do 10 kako bi u prvom kolu gostovao.

Igrat će se, kao i proteklih sezona, četverokružno s ukupno 36 kola. U prvom kolu svi klubovi iz velike četvorke su domaćini, dok se prvi od četiri najveća derbija hrvatskog nogometa (Hajduk - Dinamo) igra u sklopu sedmog kola na Poljudu.

1. kolo (19.-21. srpnja):

Gorica - Inter Zaprešić
Osijek - Slaven Belupo
Dinamo - Lokomotiva
Rijeka - Varaždin
Hajduk - Istra 1961

2. kolo (26.-28. srpnja):

Inter - Istra 1961
Varaždin - Hajduk
Lokomotiva - Rijeka
Slaven Belupo - Dinamo
Gorica - Osijek

3. kolo (3.-4. kolovoza):

Osijek - Inter Zaprešić
Dinamo - Gorica
Rijeka - Slaven Belupo
Hajduk - Lokomotiva
Istra 1961 - Varaždin

4. kolo (9.-11. kolovoza):

Inter Zaprešić - Varaždin
Lokomotiva - Istra 1961
Slaven Belupo - Hajduk
Gorica - Rijeka
Osijek - Dinamo

5. kolo (16.-18. kolovoza):

Dinamo - Inter Zaprešić
Rijeka - Osijek
Hajduk - Gorica
Istra 1961 - Slaven Belupo
Varaždin - Lokomotiva

6. kolo (23.-25.8. kolovoza)

Inter Zaprešić - Lokomotiva
Slaven Belupo - Varaždin
Gorica - Istra 1961
Osijek - Hajduk
Dinamo - Rijeka

7. kolo (30. kolovoza-1. rujna):

Rijeka – Inter Zaprešić
Hajduk – Dinamo
Istra 1961-  Osijek
Varaždin – Gorica
Lokomotiva – Slaven Belupo

8. kolo (13.-15. rujna)

Inter Zaprešić - Slaven Belupo
Gorica – Lokomotiva
Osijek – Varaždin
Dinamo – Istra 1961
Rijeka – Hajduk

9. kolo (20.-22. rujna)

Hajduk – Inter Zaprešić
Istra 1961 - Rijeka
Varaždin – Dinamo
Lokomotiva – Osijek
Slaven Belupo - Gorica

10. kolo (27.-29. rujna):

Inter Zaprešić - Gorica
Slaven Belupo - Osijek
Lokomotiva - Dinamo
Varaždin - Rijeka
Istra 1961 - Hajduk

11. kolo (4.-6. listopada):

Istra 1961 - Inter Zaprešić
Hajduk - Varaždin
Rijeka - Lokomotiva
Dinamo - Slaven Belupo
Osijek - Gorica

12. kolo (18.-20. listopada):

Inter Zaprešić - Osijek
Gorica - Dinamo
Slaven Belupo - Rijeka
Lokomotiva - Hajduk
Varaždin - Istra 1961

13. kolo (25.-27. listopada):

Varaždin - Inter Zaprešić
Istra 1961 - Lokomotiva
Hajduk - Slaven Belupo
Rijeka - Gorica
Dinamo - Osijek

14. kolo (1.-3. studenog):

Inter Zaprešić - Dinamo
Osijek - Rijeka
Gorica - Hajduk
Slaven Belupo - Istra 1961
Lokomotiva - Varaždin

15. kolo (8.-10. studenog):

Lokomotiva - Inter Zaprešić
Varaždin - Slaven Belupo
Istra 1961 - Gorica
Hajduk - Osijek
Rijeka - Dinamo

16. kolo (22.-24. studenog):

Inter Zaprešić - Rijeka
Dinamo - Hajduk
Osijek - Istra 1961
Gorica - Varaždin
Slaven Belupo - Lokomotiva

17. kolo (29. studenog-1. prosinca):

Slaven Belupo - Inter Zaprešić
Lokomotiva - Gorica
Varaždin - Osijek
Istra 1961 - Dinamo
Hajduk - Rijeka

18. kolo (6.-8. prosinca):

Inter Zaprešić - Hajduk
Rijeka - Istra 1961
Dinamo - Varaždin
Osijek - Lokomotiva
Gorica - Slaven Belupo

Izvor: gol.dnevnik.hr


KOMENTARI: