KVALIFIKACIJE ZA EUROPSKO PRVENSTVO
Hrvatska reprezentacija poražena je u drugom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine - u uzavreloj atmosferi Groupama Arene Mađari su slavili rezultatom 2:1.

Zlatko Dalić odlučio je u Budimpešti odustati od nekih ne baš uspjelih eksperimenata koje je pokušao u utakmici s Azerbajdžanom u Maksimiru koji dan prije. U odnosu na Zagreb, u momčadi su se našla četiri nova igrača - nakon kartona se vratio Lovren, mjesto desnog beka je umjesto Brekala zauzeo Jedvaj, dok su otpočetka krenuli i Rebić, te Brozović.

Hrvatska je imala otvaranje iz snova. Već u 13. minuti, izabranici Zlatka Dalića vodili su pogotkom Ante Rebića. No Mađari se nisu predavali, pa su nošeni velikom podrškom svojih navijača već u 34. minuti uspjeli poravnati rezultat Zabio je Szalai gotovo iz mrtvog kuta, a dojam je da je Lovre Kalinić možda mogao i nešto bolje reagirati.

Kockasti, unatoč prividnoj kontroli utakmice, nisu baš previše pokazali sve do 60. minute kad je izglednu priliku nakon solo akcije propustio Perišić. No petnaestak minuta kasnije, domaćin preko Patkaija, nakon kornera, postiže pobjedonosni pogodak. Opet se pokazalo kako obrana Hrvatske baš i ne reagira najbolje kod prekida.

Mađari su večeras došli do svoje prve pobjede nad Hrvatskom u povijesti, a ishodom utakmice prilično se zakomplicirala situacija u skupini E kvalifikacija za EP 2020. Čak četiri reprezentacije imaju, naime, po tri boda - Slovačka, Mađarska i Hrvatska, te Vels, koji ima i utakmicu manje.

MAĐARSKA: Gulacsi, Barath, Kadar, Orban, Dzsudzsak, A. Nagy, Szalai, Lovrencsics, Patkai, D. Nagy, Szoboszlai.

HRVATSKA: Kalinić, Jedvaj, Vida, Lovren, Barišić, Modrić, Brozović, Rakitić, Rebić, Perišić, Kramarić.