U sklopu 21. kola španjolske Primere Real Madrid je na gostovanju slavio protiv Espanyola s uvjerljivih 4:2. Luka Modrić asistirao je za drugi pogodak i praktički je zaslužan za postizanje prvog.

Real je poveo već u 4. minuti kada je Karim Benzema pokupio "otpadak" nakon prodora i udarca Luke Modrića. Hrvatski kapetan se sjurio u kazneni prostor, pucao, a njegovu je loptu samo privremeno, do noge Benzeme, ukrotio Lopez.

Svega 10 minuta kasnije Real je izveo kratki korner, lopta je došla do Modrića koji je savršenim ubačajem pronašao glavu Sergija Ramosa u kaznenom prostoru za vodstvo 2:0.

Deset minuta kasnije Leo Baptistao je smanjio na 2:1, da bi Benzema sjajnim udarcem na isteku 45. minute vratio prednost Reala na dva razlike.

Na uvjerljivih 4:1 povisio je Gareth Bale u 67. minuti nakon asistencije Lucasa. Pet minuta kasnije Raphael Varane je zaradio crveni karton i omogućio Espanyolu da krenu u totalnu ofenzivu.

U 82. minuti Rosales je zabio drugi pogodak za domaćine, koji je pak bio prava ljepotica.

Luka Modrić izašao je iz igre u 76. minuti, kada ga je na travnjaku zamijenio Marcelo.

Izvor: Gol.hr