Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je poraz u prvom natupu na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre. U Torinu je uspješnija bila Italija koja je slavila sa 67:60 i tako potvrdila prvu poziciju uoči polufinala...

Italija je potvrdila status favorita na torinskom kvalifikacijskom turniru te je svladala Hrvatsku sa 67:60. Talijani su tako upisali obje pobjede i kao prvoplasirani idu u polufinale gdje će igrati protiv poraženog iz dvoboja između Meksika i grčke, a Hrvatska će za prolazak u polufinale morati svladati Tunis i u tom slučaju igrala bi protiv prvoplasiranog iz druge skupine.

U večerašnjem dvoboju napadi se nisu istaknuli. Obje reprezentacije dosta su promašivale, a na kraju su Talijani bili ti koji su u drugom poluvremenu uspjeli preuzeti kontrolu nad susretom, odvojiti se i mirno dovršiti posao.

Hrvatska je imala prilika za povratak, Italija ih je nudila, ali izabranici Ace Petrovića nisu to znali iskoristiti.

Na poluvremenu Hrvatska je imala vodstvo 35:33, do prednosti je došla zahvaljujući ponajviše Bojanu Bogdanoviću i Dariju Šariću, ali tamo gdje je stala u prvom poluvremenu, nije nastavila u drugom.

Napad je u drugom dijelu potpuno stao. Problema su imali i Talijani, ali oni su se na vrijeme probudili i zaigrali bolje.

Četiri minute prije kraja treće dionice Hrvatska je vodila s 43:42, ali onda je uslijedilo to posebno krizno razdoblje, Talijani su napravili seriju 9:0 i preokrenuli situaciju na parketu.

Uoči posljednjih deset minuta Italija je imala prednost 54:47 da bi se Hrvatska približila na minus tri, a susret se lomio sredinom četvrtine.

Dugo je na semaforu stajalo 60:55 za Italiju, obje momčadi propustile su niz napada prije nego je tricu pogodio Luigi Datome. Hezonja je kratko zadržao Hrvatsku na životu, no ubačaj Gallinarija na početku posljednje minute dao je konačan odgovor tko će do pobjede.

Hrvatsku sada očekuje Tunis protiv kojeg si ne smije dopustiti kiks.

Protiv Italije Bojan Bogdanović ubacio je 26 poena (7/14 za dva, 2/9 za tri) i uhvatio šest skokova, a Dario Šarić upisao je 11 poena (3/11 za dva, 1/3 za tri) i uhvatio deset skokova. Kod Italije Marco Belinelli upisao je 19 poena (4/9 za dva, 2/6 za tri).

Izvor : Sportnet.hr