DONJOKAŠTELANIMA SREBRNA PLAKETA I 5. MJESTO
Hrvatsko glazbeno društvo "Zrinski" je sudjelovalo na 31. Susretu hrvatskih puhačkih orkestara u organizaciji Hrvatskog sabora kulture, gdje je pod vodstvom dirigenta prof. Grge Grubišića ostvarilo najbolji rezultat na Državnim natjecanjima u proteklih više od 30 godina, osvojivši Srebrnu plaketu i odlično 5. mjesto sa 80,58 bodova u konkurenciji 11 orkestara koji su se natjecali u C kategoriji.

Susret hrvatskih puhačkih orkestara je središnja manifestacija puhačkog amaterizma u Republici Hrvatskoj koja je tijekom vikenda 10. i 11. lipnja u Novom Vinodolskom okupila najuspješnije hrvatske puhačke orkestre.  Orkestri sudionici nastup na 31. Susretu izborili su stručnom selekcijom na županijskoj razini u okviru 8 županijskih i regionalnih natjecanja te 4 samostalna preslušavanja koje su ocijenivali selektori HSK-a Tonći Ćićerić, Vanja Lisjak, Marko Poklepović, Đorđe Radovniković, Mladen Tutavac i Šime Vulelija.

NATJECATELJSKI PROGRAM 31. Susreta odvijao se u Domu kulture u Novom Vinodolskom, dok se REVIJALNI DIO odvijao na glavnim gradskim trgovima. Tom su prigodom posjetitelji imali priliku poslušati PROMENADNE KONCERTE orkestara u Novom Vinodolskom i Crikvenici, u subotu od 19 sati te u Novom Vinodolskom i Selcu u nedjelju od 10.00 sati.

Svečanim mimohodom i zajedničkim muziciranjem na Trgu Ivana Mažuranića u Novom Vindolskom, 500 glazbenika iz 13 odabranih orkestara A i C kategorije pod ravnanjem Josipa Kapovića, dirigenta Gradske limene Glazbe Petrinja zajedničkim su snagama uveli u natjecateljski program Susreta.  HGD "Zrinski" je nastupalo u nedjelju sa dvije skladbe: Sinfonia Classica (Ted Huggens) i Tijardović - Marš (Ivo Tijardović, obr. Tonći Ćićerić), nakon čega su glazbari održali revijalni nastup na gradskom trgu u Novom Vinodolskom.  
Nakon preslušavanja svih orkestara, stručno povjerenstvo u sastavu Robert Homen, Vanja Lisjak i Miro Saje odlučili su o nagradama:
U A kategoriji koncertnog programa Srebrnu plaketu su dobili Gradski puhački orkestar Hrvatskih željeznica Varaždin i Gradski puhački orkestar Križevci.

U C kategoriji kategoriji koncertnog programa Zlatnu plaketu s pohvalom osvojila je Gradska limena glazba Petrinja. 
Zlatne plakate osvojili su Puhački orkestar DVD-a Đurđevac i Gradski puhački orkestar Krapina.
Dobitnici Srebrne plakete su Puhački orkestar DVD-a Kašina, Hrvatsko glazbeno društvo „Zrinski", Donja Kaštela, Gradska glazba Nova Gradiška i Puhački orkestar Čazma.
Puhački orkestar Goričan, Puhački orkestar grada Ludbrega i Puhački orkestar DVD-a Petrovina nagrađeni su brončanom plaketom, a Puhački orkestar DVD-a Ogulin pohvalom. Gradska limena glazba Petrinja svojom je izvedbom djela Josipa Magdića: Rapsodia Croatica osvojila i dodatnu nagradu Hrvatskog društva skladatelja te nastup na Razglednici kulturno umjetničkog amaterizma 2018.

Ekskluzivni sponzori 31. Susreta tvrtke Euro-Unit d.o.o., Yamaha Music Europe, Légère Reeds LTD. i Canorus za najbolje ocjenjene orkestre u obje kategorije osigurali su vrijedne nagrade u obliku instrumenata i glazbene opreme.
U A kategoriji, Gradski puhački orkestar Hrvatskih željeznica Varaždin osvojio je YAMAHA BAS BUBANJ MB-420EW, a Gradski puhački orkestar Križevci poklon paket LEGERE. U C kategoriji, Gradska limena glazba Petrinja nagrađena je YAMAHA TRUBOM YTR-3335G, Puhački orkestar DVD-a Đurđevac YAMAHA KLARINETOM YCL-255, Gradski puhački orkestar Krapina instrumentom YAMAHA VENOVA YVS100, dok je Puhački orkestar DVD-a Kašina također osvojio poklon paket LEGERE.

31. Susret hrvatskih puhačkih orkestara organizirao je Hrvatski sabor kulture, pod pokroviteljstvom Županije primorsko-goranske, uz potporu Ministarstva kulture RH, Grada Novog Vinodolskog, Grada Crikvenice, Centra za kulturu Grada Novog Vinodolskog, Hrvatskog društva skladatelja HDS-ZAMP, TZ Grada Novog Vinodolskog, TZ Grada Crikvenice te tvrtke Jadran d.d. Crikvenica.

Ukupni poredak:

A KATEGORIJA
1. Gradski puhački orkestar Hrvatskih željeznica Varaždin 83,58 (Srebrna plaketa)
2. Gradski puhački orkestar Križevci (Srebrna plaketa)

C KATEGORIJA
1. Gradska limena glazba Petrinja 91,58 (Zlatna plaketa s pohvalom)
2. Puhački orkestar DVD-a Đurđevac 88,50 (Zlatna plaketa)
3. Gradski puhački orkestara Krapina 86, 92 (Zlatna plaketa)
4. Puhački orkestar DVD-a Kašina 84,04 (Srebrna plaketa)
5. HGD "Zrinski" Donja Kaštela 80,58 (Srebrna plaketa)
6. Gradska glazba Nova Gradiška 80,42 (Srebrna plaketa)
7. Puhački orkestar Čazma 80,04 (Srebrna plaketa)
8. Puhački orkestar Goričan 79,00 (Brončana plaketa)
9. Puhački orkestar grada Ludbrega 78,83 (Brončana plaketa)
10. Puhački orkestar DVD-a Petrovina 75,75(Brončana plaketa)
11. Puhački Orkestar DVD-a Ogulin 72,75 (pohvala)

Program i popis članova svijh orkestara koji su nastupili možete vidjeti ovdje.

Izvor : HGD Zrinski


KOMENTARI: