hren
 

STARI - NOVI LOKALNI MEDIJ
Unatoč nekim najavama, djelovanje i program radio postaje Kaštela, čija je tvrtka vlasnik u posljednje vrijeme bila u blokadi,  neće se ugasiti, a slušatelji programa na frekvenciji 94,1 i dalje će isti moći pratiti i to pod nazivom Nautic radio Kaštela, a novi vlasnik mu je Marina Kaštela.

Ova vijest čim je dospjela u javnost već je protumačena na nekoliko načina, od kojih se jedan odnosi na spašavanje radnih mjesta dijela otpuštenih djelatnika sa Radio Kaštela kao i spašavanje od gašenje radijske postaje koja je na poseban način obilježila događanja u Kaštelima devedesetih godina.
Drugi se odnosi na pitanje jesu li Marina Kaštela i njen stvarni vlasnik, a ujedno i kaštelanski gradonačelnik Josip Berket, učinili korak ka prijenosu informacija vezanih uz Kaštela, posebno u godini prije lokalnih izbora. Ipak u službenom obrazloženju iz Marine Kaštela, kao jedan od glavnih razloga navodi se nautičko-turistička promidžba.

- Točno je da je Marina Kaštela kupila Radio Kaštela d.o.o. Razlog kupnji je nautička, turistička promidžba grada Kaštela i Marine Kaštela, a ujedno je to spas tvrtke koja je bila pred stečajem. Planirano je da se zatečeni zaposlenici zadržavaju, a iz cijene kupnje se isplaćuju, do kraja ovog mjeseca, sva potraživanja zaposlenih. Nova zapošljavanja ovisit će o tome kako će radio poslovati slijedećih šest mjeseci do godinu dana - kazala nam je Ivona Smolić, koja će biti nova direktorica Nautičkog radija Kaštela.


KOMENTARI:

Stari Komentari (46)

 • (Gost_3119)

  bravo.sad če bosanci i fetivi vlaji reč da je to tendenciozna kupnja

  oko 8 godina prije
 • (Gost_7195)

  Da tendeciozna. Nemoš virovat na što je kapetan spreman da dobije izbore. Katastrofa....

  oko 8 godina prije
 • (Gost_6521)

  vi bi više volili da se radio ugasi nego da i dalje radi....naprid kapetane!!!!

  oko 8 godina prije
 • (Gost_1109)

  samo neka maknu onoga voditelja iritantnog <br />(da ne kažen .........) glasa

  oko 8 godina prije
 • (Gost_217)

  naslov bi trebao biti Marina Kaštela kupuje cijela Kaštela

  oko 8 godina prije
 • (Gost_8191)

  opa....,da oce ko kupi moju crnu jamu ,u dobron je stanju,deset godina stara,uz to,puna...ful!!!

  oko 8 godina prije
 • (Gost_9109)

  Jo koji glupi, jalni narod.Bilo bi bolje da je koji stranac kupija nego naš čovik.Zato nan i je ovako.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_1224)

  Oćemo stranca u Državu ako je od nje još išta ostalo.Evo se udužuju da vratu dug.Ajme meni ne razumin.Najbolje proglasit stečaj države i da je povede stranac.Naši sve pokraše i odniše.Sve nestaše u prdimaglu.

  oko 8 godina prije
 • Bravo (Gost_1168)

  Od kad je Tonći iša u penziju i proda radio program skoro nikakve veze nije ima sa Kaštelima. Lokalni radio u lokalnim rukama. Meni ok.

  oko 8 godina prije
 • članak ili komentar (Gost_4867)

  Pitao bih autora je li ovo članak ili komentar. Mislim kada već analizira i u kontekst izbora stavlja kupnju radija da znamo što je.<br />Nisam primjetio da se donose analize i stavljaju u politički kontekst HDZ udruge i njihove aktivnosti.<br />Možda ćemo sada na radiju imati priliku čuti i drugačije mišljenje. Ili je bolje da propadne sve što nije u službi HDZ-a?

  oko 8 godina prije
 • (Gost_9098)

  Radio Marina Kaštela.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_217)

  ja nevidin komentar a baš bi volija da ga vidim

  oko 8 godina prije
 • domaći (Gost_6129)

  ništa drugo nego za svaku pohvalu bravo gosp.Berket ,bravo gosp.gradonačelniče .

  oko 8 godina prije
 • (Gost_5118)

  Još neka kupi OVA dva portala i kaštelansku kroniku i ovi nekoliko tisuća nezadovoljnih građana, koje je razočara svojim neradom u ove tri godine ispunit će svoje životne ciljeve. Biti će voljeni vođa i slušati samo lipe stvari o svojoj dobroti i plemenitosti. MOže se svaki dan gledati u ogledalo i pitati tko je najveći i najpametniji u Kaštelin. Međutim ni to mu neće biti dovoljno jer megalomanija nema kraja, uvik traži više i nove žrtve. Ali takav je život a izbori su iduće godine. Tribat će sve kupiti !!!!!

  oko 8 godina prije
 • hdz (Gost_4228)

  dobro da nije i ovo propalo u gradu

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3629)

  a goste 5118 stvarno si zloban i jadan, pa stvarno bi bilo šteta da se kronika promini, pa takve nima na daleko. Grijota bi velika bila,ono nima veze sa stvarnošću ni sa kronikon.A za pohvalu je da napokon Radio Kaštela budu rješena jer tu je i puno ljudi koji su davno bez plaća i zastarjele opreme, sad triba napravit pravu stvar i oživit ovo mrtvilo u Kaštilin . čESTITAM GRADONAČELNIĆE I NADAM SE DA ĆE MO SLUŠAT PUNO PUNO DOBRE DOMAĆE DALMATINSKE MUZIKE.

  oko 8 godina prije
 • es (Gost_8581)

  ovoje luda drzava ovoje luda opcina ovo moze samo u kastelima dase desi bice gore i gore kazu berketa kupio radio kastela ajme jadnom narodu

  oko 8 godina prije
 • (Gost_2711)

  Koje vlasnik Marine

  oko 8 godina prije
 • silvio (Gost_8202)

  Povucite paralelu s Silvijem Berlusconijem.<br />To je ono što čeka Kaštila, forza kapetane.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_4842)

  judi moji..budite iskreni i priznajte..nitko od vas ..takav rasplet..jos do prije koju godinu dana..nije ocekiva.. zato..ovom se tijeku dogadjanja..i ne cudite....jer ono..po meni..ima svoju logiku..glede nacina kako ste se kroz blizu i dalju povijest glasovali i zato je sada za ocekivati ..da radio kastila..ka dio.. radio steinmark programa..jednim dijelom..treba biti ;-) emitiran i na njemackom jeziku ..a za zaposlenike ..to ne bi treba biti veliki problem..na taj nacin odavati zahvalnost.. jer ipak.. moraju biti zadovoljni sto mogu nastaviti raditi..a drugo.. sto vise slusatelja razumi ..to bolje za sve ..jer sta da je radio preuzela el jezeria..na cijim ste valovima i doplivali do vih krajeva kad su njihovi bili dosli i do beca..i jos ne odustaju...u svakom slucaju..dobrotvorima..sretan povratak.. ;-)

  oko 8 godina prije
 • (Gost_5919)

  najlakše blatit....više je ljudi berket zaposlija i pomoga im nego će narednih 10 gradonačelnika

  oko 8 godina prije
 • (Gost_2833)

  Svaka čast, nadajmo se da će biti ugodno s korisnim. Bi li neki bili sretni da se ugasi ova postaja ili im je potpuno svejedno.Ovo je svakako svijetla točka u kaštelanskoj tmurnoj noći, gašenja radnih mjesta.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_8167)

  Moj goste 5163 , je li tebi jasno da Berket o spalionici i Cemexu cijelo vrijeme šuti, i ponekad pusti Varnicu da kaže jedno, a on sam govori suprotno.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_8167)

  A što ne bi i mi imali svog Berlusconija, i Kerum ima svoju televiziju, pa može i naš Beki radio.

  oko 8 godina prije
 • grintava (Gost_3207)

  Svi cete vi pivat i mislit kako vam ja kazem...inace neeeeeemaaaaaa lize...ne,ne...sve san ja to lipo smislija i dogovorija se u dva oka....jos mi triba bokun tevea i moga bi podic "slatkicu" na noge i kupit je....vidi, vidi to mi je pametna ideja....sit cu tu maice sa slikom dragog mi mog lika na prsima...jos ako budu bujnija tim bolje, tim ljepse..... :o grintava

  oko 8 godina prije
 • evala kapetane! (Gost_156)

  glavno da DV Maslina stoji nedovršen i zaštitari koji čuvaju zidove a pare idu kojekakvim udrugama za nerad. evala kapetane!!!

  oko 8 godina prije
 • (Gost_7195)

  [quote name="Gost_4867"]Pitao bih autora je li ovo članak ili komentar... <br />Nisam primjetio da se donose analize i stavljaju u politički kontekst HDZ udruge i njihove aktivnosti.<br />Možda ćemo sada na radiju imati priliku čuti i drugačije mišljenje. Ili je bolje da propadne sve što nije u službi HDZ-a?[/quote]<br />[quote name="Gost_4867"]<br />[/quote]<br /><br />Ovo mi je najbolje. Kad se reće jedna rić protiv kapetana odma je portal HDZ-ovski a kad se reće jedna rić o HDZ-u onda je portal Berketov. E šta niste vi kupili radio Kaštila bar bi napokon i oni bez računala znali na čemu su :-)

  oko 8 godina prije
 • (Gost_2124)

  Bravo naši,nisu ni rusi ni meksikanaci ni poljaci,bravo!!!

  oko 8 godina prije
 • Katolik (Gost_7234)

  Alo neznam na čemu ste?<br />Beki je to kupija privatnim kapitalom,ima viziju nekih boljih kastela,uređenijih,poštenijih ali to nije moguce napraviit u 4 godine,jer ste toliko ostavili smeca iza sebe u toliko godina vladanja.Vjecnim nabiguzima najbolje odgovara nered i nerad jer samo za to znate i jedinu tu mozete ugrabit.

  oko 8 godina prije
 • hdzovac (Gost_1169)

  Svaka čast gospodine Berket.<br />Neka govore šta god hoće, ali iza Vas se vide djela.<br />Bez obzira i na poneki propust, ipak se vidi da su Vam Kaštila u srcu.<br />Još jedan put , svaka čast.Hdz nažalost iz Vaše pobjede nije naučija ništa, a to se vidi i po ovim najnovijim kaštelanskim unutarstranačkim izborima, nažalost.<br />Šteta je neiskoristit za bolje svih nas postojanje čovika u našem gradu, kakav je naš Gradonačelnik.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_8167)

  Propaganda mašinerija se zahuktala. Blago nama koji izbor imamo. :cry:

  oko 8 godina prije
 • (Gost_4099)

  Sada valjda naš gradonačelnik neće o spalionici nastaviti šutjeti i reklamirati Cemex. Evo prilike da se pokaže i da nam svima pokaže da je neovisan i da zastupa interese onih koji su ga izabrali a ne krupnog (stranog) kapitala.

  oko 8 godina prije
 • Katolik (Gost_7234)

  Šta se tice spalionice. Ja kao covik iz splita gledam to ovako. Vi koji se bunite dali znate kolika je temperatura u kojoj s spaljuje otpad. Zatim se lipo stave ispitivaci i ako se dokaze da se zrak zagađuje lipo promini filtere ili kljuc u bravu. Ovako ce zbog dusebriznika ostat ljudi bez posla,a vi cete se i dalje nadmudrivat preko portala.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_5206)

  triba vidit ko se buni.garant oni sa biroa.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_6180)

  Ha-ha-ha!Ocekivano.Mediji su sve. :-)

  oko 8 godina prije
 • za Katolika (Gost_6151)

  očito nisi dobro informiran oko spaljivanja smeća u cementarama i sigurno ne znaš da ih u svitu radi zagađivanja baš takve cementare-smečare ZATVARAJU, a sve radi štetnosti za ljudsko zdravlje i okoliš. Nitko nije protiv tvornice da radi i proizvodi i neka proizvodi na način koji je najmanje štetan a to je da radi ili na mazut ili na plin. uguglaj malo o toj temi pa onda sudi ili ne sudi kao pravi katolik

  oko 8 godina prije
 • (Gost_6122)

  Ljudi će ostat bez posla zbog njihovih direktora i vlasnika.A šta je s onima koji će ostat bez zdravlja i života da bi neki primali plaće?

  oko 8 godina prije
 • berketovac (Gost_9233)

  svaka čast kapetane mi bez medija nemožemo ništa,a i lipo te je vidit svaki dan u novine ili tv,a i zaposlija si ljudi dobro su napisali,neka nas ima šta više na proračunu grada,ko grad šiša,idemo dalje...,samo još marinu da riješimo i ko ih šiša eto im onda grad neka ga drugi vadu iz .ovana

  oko 8 godina prije
 • (Gost_8226)

  pa radio je i dosada bio njegov kapetanov

  oko 8 godina prije
 • (Gost_8034)

  a čigova žena tote radi<br />endem

  oko 8 godina prije
 • (Gost_1083)

  zašto radio nisu mogli kupit drugi ljudi , ako ne pojedinac a ono grupa ljudi. nije vrag da kaštelani nemaju novaca pogotovo fetivi. to što ljudi rade za mizeriju od plače je jadno, ali svi radnici koji rade u privatnika( osim menađera) rade za jadnu plaču.to je problem protiv kojega niko nije izaša na ulicu pa ni oni koji neprimaju plaču, a bome ni oni koji su inventar kontejnera.

  oko 8 godina prije
 • Samo naprid! (Gost_7477)

  Svaka cast gosp. Berketu! <br />Zelim mu sve najbolje u razvoju Kastela u jedan lipi, turisticki i moderan Grad (ma koliko to danas daleko izgledalo). Od necega se treba pocet. <br />Gradjani bi trebali dati podrsku da se ova vizija ostvari.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_8223)

  go el Capitano go!

  oko 8 godina prije
 • (Gost_159)

  Zajedljivi Kaštelani.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3178)

  je..veliki je spasitelj...spasia je 2 radna mista.. i samo je zbog toga da puno para..izbori nemaju nista sa tin...bidan berket,dobrotvor...hahahha

  oko 8 godina prije
 • (Gost_4258)

  nije 2 nego 9

  oko 8 godina prije
Komentiranje je moguće smo putem facebook komentara

GLOMAZNI OTPAD
Raspored kontejnera za glomazni otpad
PRIJAVI DEPONIJ
Prijavi ilegalni deponij

  Pokrovitelj rubrike Gospodarstvo - Cemex Hrvatska