U SVIM KAŠTELANSKIM ŽUPAMA
U nastavku donosimo raspored svetih misa i obreda od Velikog četvrtka do Uskrsnog ponedjeljka u svih osam kaštelanskih župa.

Župa Sv. Jurja mučenika – Kaštel Sućurac

29. ožujka - Veliki četvrtak
19.00  misa večere Gospodnje s obredom pranja nogu apostolima

30. ožujka  - Veliki petak    
18.00  obredi Velikog petka i tradicionalna  procesija

31. ožujka  - Velika subota
22.00   Misa bdijenja u župnoj crkvi

1. travnja  - Uskrs
8.00  sveta misa u svetištu Gospe na Hladi
9.30  i 11.00  svete mise u župnoj crkvi

2. travnja  – Uskrsni ponedjeljak
9.30  misa u župnoj crkvi

Župa Sv. Jeronima – Kaštel Gomilica

29. ožujka  - Veliki četvrtak
19.00 misa Večere Gospodnje i bdijenje na Isusovom grobu

30. ožujka  - Veliki petak
19.00 služba Muke gospodnje u župnoj crkvi, bdijenje na grobu od 15 sati

31. ožujka  - Velika subota
18.00 blagoslov hrane
22.00 Vazmeno bdijenje u župnoj crkvi

1. travnja  - Uskrs
8.30 i 10.30 - svete mise

2. travnja - Uskrsni ponedjeljak
9.00   sveta misa u župnoj crkvi

Župa Sv. Mihovila arkanđela  - Kaštel Kambelovac

29. ožujka  - Veliki četvrtak
18.30 misa večere Gospodnje u župnoj crkvi

30. ožujka  - Veliki petak
18.30 obredi Velikog petka i procesija u župnoj crkvi

31. ožujka  - Velika subota
21.00   Bogoslužje Velike subote u župnoj crkvi

1. travnja  - Uskrs
9.00, 10.30 i 11.30   svete mise u župnoj crkvi

2. travnja  – Uskrsni ponedjeljak
9.00 i 18.30  svete mise u župnoj crkvi

Župa Uznesenja BDM – Kaštel Lukšić

29. ožujka  - Veliki četvrtak
19.00   misa večere Gospodnje u župnoj crkvi

30. ožujka  - Veliki petak
18.00   služba Muke Gospodnje  u župnoj crkvi

31. ožujka - Velika subota
23.00   Vazmeno bdijenje u župnoj crkvi                

1. travnja  - Uskrs
9.00 i 11.00 svete mise u župnoj crkvi

2. travnja  - Uskrsni ponedjeljak
10.00   sveta misa u župnoj crkvi
12.00  sveta misa na Birnju

Župa Sv. Ivana Krstitelja  - Kaštel Stari

29. ožujka  - Veliki četvrtak
19.00  misa u župnoj crkvi

30. ožujka  - Veliki petak
18.00   obredi Velikog petka u župnoj crkvi

31. ožujka  -Velika subota
23.00   Vazmeno bdijenje u župnoj crkvi

1. travnja  - Uskrs
8.00 i 10.00   svete mise u župnoj crkvi

2. travnja  – Uskrsni ponedjeljak
10.00 i 19.00 svete mise

Župa Kraljice mučenika  - Radun

29. ožujka  - Veliki četvrtak
18.00   misa u župnoj crkvi

30. ožujka  - Veliki petak
17.00  Obredi Velikog petka s pobožnosti Križnog puta u župnoj crkvi

31. ožujka  - Velika subota
23.00   Vazmeno bdijenje u župnoj crkvi

1. travnja  - Uskrs
10.00  sveta misa u župnoj crkvi

2. travnja – Uskrsni ponedjeljak
9.00  misa i blagoslov polja u crkvi Sv. Jurja

Župa Sv. Petra apostola  -  Kaštel Novi

29. ožujka  - Veliki četvrtak
19.00   euharistijsko slavlje u župnoj crkvi

30. ožujka  - Veliki petak
15.00 poklon grobu u župnoj crkvi
18.00 obredi Velikog petka u župnoj crkvi

31. ožujka  - Velika subota
21.00   Bogoslužje Velike subote u Rudinama
23.00   Vazmeno bdijenje u župnoj crkvi

1. travnja - Uskrs
8.00 i 10.00  svete mise u župnoj crkvi
11.30   sveta misa u Rudinama

2. travnja  – Uskrsni ponedjeljak
8.00  sveta misa u župnoj crkvi
10.00  sveta misa u svetištu Gospe od Stomorije I blagoslov polja
 
Župa Bezgrešnog začeća BDM – Kaštel Štafilić

29. ožujka  - Veliki četvrtak
19.00    misa večere Gospodnje u župnoj crkvi

30. ožujka  - Veliki petak
18.00   obredi Velikog petka s procesijom u župnoj crkvi

31. ožujka - Velika subota
20.00   Bdijenje u crkvi Blažene Majke Terezije na Resniku
23.15   Vazmeno bdijenje u župnoj crkvi

1. travnja - Uskrs
8.45  sveta misa u crkvi Blažene Majke Terezije na Resniku
10.00  sveta misa u župnoj crkvi

2. travnja - Uskrsni ponedjeljak
9.00 misa u crkvi Sv. Onofrija i blagoslov polja

Blagoslov hrane u većini crkava obavljat će se  tijekom Vazmenog bdijenja u subotu te tijekom jutarnjih misa na sam Uskrs. U Kaštel Gomilici blagoslov hrane je u subotu, u 18 sati.


KOMENTARI: