PAULA ĆURIĆ LAUREATKINJA U DISCIPLINI GITARA
Daleki akordi, 21. međunarodno natjecanje mladih glazbenika, održavalo se ovog tjedna u Splitu i Kaštelima, u organizaciji glazbene škole Josip Hatze i uz pokroviteljstvo Grada Splita i Županije Splitsko – dalmatinske, a dobre rezultate na njemu su ostvarili i mladi kaštelanski glazbenici.

Svoje umijeće na natjecanju su, prema propozicijama natjecanja  pokazali mladi klaviristi i gitaristi te pjevači, podijeljeni u više kategorija, ovisno o dobi natjecatelja.

Klaviristi su tako nastupili u šest kategorija, a u 1. kategoriji nastupio je mladi Antonio Vlaić, učenik prof. Petre Filimonović iz kaštelanske glazbene škole, koji je osvojio 40 bodova I 3. nagradu.

Veći broj kaštelanskih učenika nastupio je u natjecanju gitarista, a među njima i učenici prof. Vicka Novaka, Ivana Kovač, Lucija Klaričić, Staš Mandarić, Ana Šimundić, Jana Matić i Toma Bedalov.
Ivana Kovač u 2. kategoriji osvojila je 54,50 bodova i 2. nagradu, u istoj kategoriji Lucija Klaričić osvojila je 46,50 bodova i također 2. nagradu, Staš Mandarić s osvojenih 43,5 bodova osvojio je 3. nagradu, kao i  Ana Šimundić sa 35,75 bodova.
Jana Matić nastupila je u 3. kategoriji te sa osvojenih 45,50 bodova osvojila 2. nagradu, dok je u istoj kategoriji Toma Bedalov sa 37,50 bodova osvojio 3. nagradu.
Vrijedi spomenuti da je u 3. kategoriji najbolja bila još jedna Kaštelanka, Paula Ćurić, koja danas pohađa školu u Splitu, u klasi prof. Josipa Dragnića. Ona je s 58,50 bodova osvojila 1. nagradu te je kao natjecateljica sa najviše osvojenih bodova osvojila i apsolutno prvo mjesto među gitaristima.
Na natjecanju je nastupio i kaštelanski gitarist Filip Mišković, učenik prof. Maroja Brčića, koji je osvojio 58 bodova i 1. nagradu u 4. kategoriji.