hren
 

SVEČANOST U ŠKOLI BIJAĆI
U svom radnom posjetu županiji Splitsko-dalmatinskoj, ministar znanosti, obrazovanja i sporta, Predrag Šustar, posjetio je i Kaštela, gdje je otvorio novu sportsku dvoranu osnovne škole Bijaći u Kaštel Novom.

Šustar je u Kaštel Novi stigao u pratnji više suradnika, potpredsjednika Sabora Ante Sanadera, čelnih ljudi Županije predvođenih županom Zlatkom Ževrnjom, čelnim ljudima Grada Kaštela predvođenih gradonačelnikom Ivanom Udovičićem te drugim državnim i lokalnim dužnosnicima.

Za sve njih učenici škole Bijaći sa svojim nastavnicima, pripremili su svečani program, u kojem je uz učenike sudjelovao i Nedo Kovačev te Kaštelanske mažoretkinje. Nastup Roka Kraljevića, koji je recitirao stihove Josipa Pupačića, ministar Šustar posebno je pohvalio.

- Bio si odličan, baš kao što je odlična i ova nova dvorana. Ovo je veliki projekt za naše školstvo. Kad sam ja bio učenik mi nismo imali ovakvih dvorana, pa zato djeco iskoristite ovo što imate. I ovu prekrasnu novu školu i ovu dvoranu – poručio je učenicima ministar Šustar.

S govornice su se učenicima i djelatnicima škole te drugim gostima, obratili i kaštelanski gradonačelnik Ivan Udovičić, koji je naglasio kako je ovo treći sportski objekt izgrađen u Kaštelima u posljednjih 15-ak godina, te ravnateljica škole Jadranka Šošić, koja se posebno zahvalila Županiji, sadašnjem županu Zlatku ževrnji, bivšem županu i potpredsjedniku sabora Anti Sanaderu te gradonačelniku Ivanu Udovičiću, kao i svima drugima, koji su, svatko na svoj način pomogli realizaciju ovog projekta, pa tako školska zgrada otvorena prije dvije godine i nova dvorana, u ovom trenutku čine jedno od najljepših školskih zdanaja u Hrvatskoj.

Pozdrave, posebno učenicima škole, uputio je i župan Ževrnja.

- Ovo je primjer kako se radi i kako se uspješno vodi jedna škola. Možemo se radovati, kako  školi, tako i novoj dvorani koja će služiti djeci ali i lokalnoj zajednici. No, na ovome nećemo stati, jer će Županijai dalje ulagati u ovaj grad – poručio je Ževrnja.

Inače, dvorana sa svim vanjskim i unutrašnjim suvremenim pratećim sadržajima prostire se na 2.200 metara četvornih. Može se podijeliti u tri dijela i posjeduje teleskopske tribine na koje se može smjestiti oko 400 gledatelja.
Cijeli projekt dvorane težio je oko 15 milijuna kuna, koje je osigurala Županija Splitsko – dalmatinska. Dvoranom će se, prema najavama, osim učenika služiti i kaštelanski sportski klubovi.

Nakon prigodnog programa, ministar Šustar, uz asistenciju župana, gradonačelnika i ravnateljice, simbolično je prerezao svečanu vrpcu, nakon čega je zajedno sa županom Zlatkom Ževrnjom, gradonačelnikom Ivanom Udovičićem te ravnateljicom Jadrankom Šošić, pucao na gol, na kojem je branio Frane Rokov, član omladinske škole Hajduka.
Ministar Šustar prvi je zatresao mrežu, dok je mladi vratar uspješno obranio udarce Ževrnje i Udovičića, a ravnateljica Šošić, koja je ovaj put „igrala“ u štiklama, za malo je promašila okvir gola.

Zanimljivo je da je ministar donio u novu dvoranu poklon od 15 lopti, i to po pet rukometnih, nogometnih i košarkaških, dok je, kako su pojedinci kazali, zaboravio da je došao u grad odbojke. Da bi se iskupio ministar je obećao ponovni posjet školi i nove odbojkaške lopte.

Foto: PGK


KOMENTARI:

Stari Komentari (106)

Učitaj prethodne komentare
 • ivan brnada (Gost_1340)

  Odgovara: # 388380

  odlično bi će dobro za rukomet :)

  oko 4 godina prije
 • (Gost_8090)

  Odgovara: # 388375

  oko 4 godina prije
 • (Gost_2181)

  Bravo za trud i zalaganje ravnateljice i svih koji su sudjelovali u ovom velikom projektu. Iako bi mnogo sretnija bila da su npr ucenicima skole koji je pohadjaju barem pokazali dvoranu. Dica iz 1,2,3 i 4-tih razreda nisu je ni vidila. A ro je tuzno. Oni su trebali biti uzvanici na otvaranju dvorane.

  oko 4 godina prije
 • (Gost_89)

  veliki ljudi u publici a pijace mos mislit zasto su dosli

  oko 4 godina prije
 • (Gost_1187)

  Odgovara: # 388356

  Imaju te naše cure i respektabilan broj osvojenih medalja od lokalnih do svjetskih natjecanja i tako promoviraju i Kaštila i domovinu izvan granica,ali nešto nemaju: dvoranu za treninge nego uskaču u slobodne prostore kroz cila Kaštila. Nadam se da će se naći malo mista i za njih u OŠ Bijaći,jer bi im to puno značilo!! Usput i čestitke i pohvala gosp.Šošić na ovom velebnom projektu!! BRAVO !

  oko 4 godina prije
 • (Gost_1187)

  Goste 2177 sve naše škole bi trebale imati i zaštitare,da li ne vidite i ne čujete šta se događa po školama kod nas i u svijetu?

  oko 4 godina prije
 • (Gost_4215)

  općenito komentare treba ukinuti..ovo je zlo

  oko 4 godina prije
 • (Gost_3120)

  Odgovara: # 388395

  treba ukinit google,internet,novinare i kritičko razmišljanje!:D

  oko 4 godina prije
 • (Gost_5138)

  da li ne vidite i ne čujete šta se događa po školama kod nas i u svijetu?

  šta imamo mi sa onima u svitu

  oko 4 godina prije
 • (Gost_6343)

  Još 7-8 dvorana tako da svaki Kaštel ima bar 3.

  oko 4 godina prije
 • (Gost_3209)

  Gostu 8702 Jeli si midlia na onog postenog Slavka ajde ne posi gluposti .

  oko 4 godina prije
 • (Gost_9218)

  Gospodin Ževrnja navodi uspješno vođenje škole ali kriteriji za licenciranje ravnatelja su sljedeći:

  Uspješan ravnatelj

  Konstruktivno razmišlja, dobro artikulira i poticajno prezentira
  Okrenut je ljudima, vješto komunicira, sluša i uvažava suradnike
  Svakom učitelju i suradniku zna pronaći pravo mjesto u školi
  Razvojno je orijentiran, ima viziju i energije da je ostvari
  Vrsno poznaje pedagoški proces i mjesto škole u sustavu
  Odlikuje se integritetom uvjerenja i djelovanja
  Iskreno vjeruje da je škola zbog učenika i da svi mogu uspjeti
  Umije učiti iz svakodnevnih situacija
  Brine se za profesionalni razvoj sebe i svojih učitelja/suradnika Umijeća u međuljudskim odnosima znanja o međuljudskim odnosima,,
  umijeće komunikacije, znanja o rješavanju sukoba, demokratsko vođenje
  Ravnateljica Šošić u 24 godine nije uspjela savladati ove vještine i neće nikad. Ovo ili jesi ili nisi. Ali kad se ima veza u Županiji, Prosvjetnoj inspekciji tj.zaposli rodbina u školi itd.

  oko 4 godina prije
 • (Gost_156)

  Goste 9218 kažu naši stari "di ima dima ima i vatre ",ali kažu isto tako "za dobrim konjem prašina se diže"!!

  oko 4 godina prije
 • (Gost_8456)

  Odgovara: # 388405

  Goste 9218 konkretni ravnatelji ostavljaju iza sebe konkretna djela, a teorteski samo rasulo. Očito netko ima vremena tijekom radnog vremena pisati ovakve komentare, a svoj posao ne obavlja.
  Lako je tako pisati na portalima psihološke komentare. Ugušit ćeš se u vlastitoj zlobi, ljubomori i zavisti. Nije ti to dobro za tvoje zdravlje. Ne treba uspjehu i izvrsnosti zavidjeti treba ga pratiti i dosegnuti ako možeš, a očito ne možeš pa se ovako iživljavaš. Ili jesi ili nisi uz bok ovoj ravnateljici, ali iz komentara se zaključuje da joj nisi ono malo crno ispod nokta.

  oko 4 godina prije
 • (Gost_7099)

  goste 8456

  drago mi je što se razlikuje moja percepcija uspjeha od vaše. Ne smetaju vama psihološki komentari tj. ( komentari struke ) nego ste svjesni cijele situacije unutar škole i jako vam je dobro poznata. A bilo tko vodi politiku zavadi pa vladaj je opće društvena štetočina. Biti uz bok ravnateljice mogu samo korumpirani, izmanipulirani i bez svoga stava. Mislim da se upravo vi iživljavate komentarom. Nešto vas je taklo, a biće da je uvjeti za licenciranje. Ništa nisam izmislio niti sam autor potrebnih vještina za biti ravnatelj.

  oko 4 godina prije
 • (Gost_8456)

  Odgovara: # 388410

  Goste 7099 važno je imati mišljenje! Isto tako je važno zvati se EDEN i imati duhovnos 5. Karijeru graditi na KOMUNI.

  oko 4 godina prije
 • (Gost_7099)

  Uzburkali se nemirni duhovi kad se spomene nešto dublje i kad se zagrebe ispod površine i lažnog sjaja. Goste 8456 počeli ste pisati velikim slovima. To se u eloktroničkom dopisivanju tumači kao agresivnost. Ne razumijem zašto takva reakcija na licenciranje i kompetencije. Nemate razloga živimo u demokratskom društvu i sve se treba znati, a ne zataškavati. Komuna je divno mjesto u odnosu na školu u kojoj vlada strah, manipulacija, podjeljenost. Sve zaslugom onih koji ravnaju.

  oko 4 godina prije
 • Da i JA moju kazem! (Gost_7130)

  Prije se reklo : rogovi i rugarice a danas se kaze: Kume i Kumice. Kaštela su zemlja sveta u njoj ima ponajviše čudnog a naj manje kaštelanskp svijeta!

  oko 4 godina prije
 • (Gost_6123)

  Goste 185:

  dobro ste napisali

  jedva čekan još slika

  oko 4 godina prije
 • (Gost_8456)

  Odgovara: # 388414

  E kako nije ugodno istinu čuti. Još je neugodnije kada goste 7099 sebe u ogledalo pogledaš i svako jutro tako kreneš u novi dan sa spoznajom da nisi bio prisutan kada je Bog ljepotu i pamet dijelio. Ne brini se nisi ti kriv neki su ružni samo izvana, a ti si ružan i iznutra znači da si dvostruki gubitnik. I to treba znati biti, a ti bome znaš znanje po tom pitanju ružan kako god okreneš. Shvaćam ja tebe i tvoje frustracije i još kada staneš kraj onakve lipotice od ravnateljice pa ti bi se najrađe u mišju rupu sakrio, a ni miševi te neće. Grozna je to spoznaja da se od rođenja do smrti od gada ne možeš u ogledalo pogledati.
  Ne treba se uspoređuvati s ovom ravanteljicom nije ti to dobro za tvoje psihičko zdravlje jednom se rađa onaka lipotica i još prepametna. Zato opusti se i živi najbolje s onim šta imaš tj. nićim.

  oko 4 godina prije
 • (Gost_7135)

  http://tacno.net/wp-content/uploads/2015/06/t-1024x535.jpg

  oko 4 godina prije
 • blago nama (Gost_6136)

  A niko ne spominje kako su čistačice radile vikendom i dizale se u košarama vatrogasnih kola za oprat stakla škole, da bi im na dan svečanosti otvorenja dvorane vaš dobar konj za kojin se diže prašina, i uspješna plemenita ravnateljica ZABRANILA prisustvovat ceremoniji. Naknadno ih je unutra pozva ministar.

  oko 4 godina prije
 • (Gost_1151)

  Ne znam jeli ovo istina, ako je čisto sumnjam da su osposobljene za takve vrste radova i imaju lječničku potvrdu za obavljanje istih.

  oko 4 godina prije
 • Misao (Gost_9244)

  Mardesic je bija sposobni top direktor dok ga rodijaci nisu zaminili podobnom ravnalicom

  oko 4 godina prije
 • (Gost_9221)

  O top ravnateljici sve pokazuje fotografija gostiju u prvom redu, kao glavna šefica ceremonijala nije bila u stanju niti kulturno prema važnosti gostiju napraviti raspored sjedenja.
  Jedino joj treba odati priznanje što dobro manipulira jednu i drugu političku opciju budući je napravila školski objekt van svih europskih pedagoških standarda i usput potrošila love za moguću izgradnju dvaju školskih objekata!
  Živjeli nam naši „pijani“ bogataši koji nas i našu djecu vode u svijetlu budućnost ljudske bijede!

  oko 4 godina prije
 • (Gost_7099)

  goste 8456

  Vaš stil pisanja odaje vaš karakter tj. sipate otrov kojeg imate u sebi. Smatrate me ružnim i svaki dan se gledam u ogledalo hahahah, ali gledam na ljepotu drugim očima. Ministar pozvao čistačice. To govori tko je ravnateljica. Ma znate i vi sigurno.
  Zahvaljujem goste 7135 na ovom divnom citatu Meše Selimovića.
  Uspoređivati se sa ravnateljicom , ne hvala lijepa.

  oko 4 godina prije
 • (Gost_7099)

  Goste 9221

  Pametnome dosta, slike govore tisuću riječi. Samo treba zagrebati ispod površine.

  oko 4 godina prije
 • (Gost_3196)

  ala šta in lipo stoje žuti dresovi...

  oko 4 godina prije
 • (Gost_3962)

  kakva "demokracija" kad je šošićka već godinama ravnateljica :)

  oko 4 godina prije
 • (Gost_1314)

  Odgovara: # 388407

  (Gost_156)"Goste 9218 kažu naši stari "di ima dima ima i vatre ",ali kažu isto tako "za dobrim konjem prašina se diže"!!"
  Za lošim još i više!

  oko 4 godina prije
 • (Gost_4229)

  Živija Maminjo:p

  oko 4 godina prije
 • (Gost_9215)

  Goste_1314 kažu naši stari "lova se lipi za prste", a isto tako kažu "kobila se rita pa na kraju sve prolije"!

  oko 4 godina prije
 • Otvaranje dvorane (Gost_2094)

  A šefa prosvjetne inspekcije sila u drugi red ,da bi pri pozdravljaju njega priskočila koda nije tu .sram je billo još uzvik sef ma koliko to nekome smetalo.toliko o njenoj kompetenciji ili nečijoj naredbi,strašno ljigavo ali u raj se ide polako...

  oko 4 godina prije
 • (Gost_1092)

  Eto sitili smo se i poštapalica naši stari,nije svako zlo ni za zlo!

  oko 4 godina prije
 • (Gost_4145)

  A ko je to bilji od nase ravnateljice? Ajde se lipo pokrijte usima

  oko 4 godina prije
 • (Gost_5652)

  Naravno da čistačice nisu osposobljene za tu vrstu posla, ali kad je naša ravnateljica brinila o drugima i kad je birala sredstva za doc do cilja? S koje kruške vi padate?

  oko 4 godina prije
 • (Gost_1150)

  Zgodna , (ima sve) !!!!

  oko 4 godina prije
 • (Gost_1152)

  Kaštelanski Zdravko Mamić:p

  oko 4 godina prije
 • (Gost_4123)

  "Zar, jednom župniku nije mjesto da sjedi do ministra i ravnateljice škole, nego su ga protokolom stavili da sjedi na kraju reda, a s desne strane mu sjede ravnateljičini drugovi iz druge opcije?"

  Jednom župniku tu uopće nije misto, nego u crkvi. kad će se više zaustavit pranje mozga i pohod komesara, bilo partijskih, bilo crkovnih?

  oko 4 godina prije
 • (Gost_4123)

  http://www.kastela.org/images/stories/novosti/2016/03/dvorana/galerija/dvorana-otvaranjei05.jpg

  Slabo mi je

  oko 4 godina prije
 • (Gost_4123)

  http://www.kastela.org/images/stories/novosti/2016/03/dvorana/galerija/dvorana-otvaranjei25.jpg

  Da je ovo negdi čut, a ne samo gledat.:D:D:D

  oko 4 godina prije
 • (Gost_9215)

  Za cijenjenoga (Gost_4123)
  " ...kad će se više zaustavit pranje mozga i pohod komesara,..."?
  Za ovo svoje pitanje obvezno pitaj ravnateljicu da ti odgovori, jer na svim njenim skupovima uvijek su nazočni jedan do tri župnika a možda i više.
  Međutim red uljudbenosti zapadne provenijencije se treba poštivati bez obzira o kome se radi od strane ravnajući u ustanovi!!!

  oko 4 godina prije
 • (Gost_4229)

  Tumačenje sekularnosti kako je zapisanano u ustavu je podložno brojnim tumačenjima. Odatle raspored sjedenja, odvojenost crkve od države!
  „Država to sam ja":)

  oko 4 godina prije
 • (Gost_7243)

  http://lajk.s3.index.hr/sisyphus/800/c8f4c58f-ef8d-44f4-90f5-4de6c07ad022.jpeg

  oko 4 godina prije
 • (Gost_2149)

  asti koja fešta a bez spize i gladnuji

  oko 4 godina prije
 • (Gost_4965)

  Odgovara: # 388561

  Jesi naivan, otišli su posliN do fast fooda. Moraš pojist malo rane!:)

  oko 4 godina prije
 • (Gost_4123)

  "Međutim red uljudbenosti zapadne provenijencije se treba poštivati bez obzira o kome se radi od strane ravnajući u ustanovi!!"

  Misliš? A zamisli da Berlin ima ovakvoga načelnika, popa i ravnateljicu, na šta bi to sličilo? Na Balkan platu?

  oko 4 godina prije
 • (Gost_2244)

  dvorane su sada ok i ima termina i mista za sve dvoranske sportove al pogldedajte na što liće nogometna igrališta konkretno Valovo-sramota za grad !!!

  oko 4 godina prije
 • bili kutak (Gost_9185)

  :D

  oko 4 godina prije
 • (Gost_767)

  goste 1150 hitno vam tribaju naocale

  oko 4 godina prije
Komentiranje je moguće smo putem facebook komentara

GLOMAZNI OTPAD
Raspored kontejnera za glomazni otpad
PRIJAVI DEPONIJ
Prijavi ilegalni deponij