hren

HDSSD PREDSTAVIO KANDIDATE
U petak su pred novinarima, koje je pozdravio predsjednik GO HDSSD-a Ivica Lagator, predstavljeni kandidati Hrvatskog demokratskog slobodarskog saveza Dalmacije, koji će svoje mjesto u predstavničkoj i izvršnoj vlasti tražiti na nadolazećim lokalnim izborima u Kaštelima.

Kandidat za gradonačelnika tako će na izborima biti magistar prava Mario Serajlić, a kandidati za njegove zamjenike, magistrica ekonomije Ivana Bubrić te inženjer poljoprivrede Jozo Latinčić.

Nositelj liste HDSSD-a za Gradsko vijeće biti će predsjednik Udruge za zaštitu Ustavom zajamčenih prava građana i hrvatski branitelj Bogdan Pensa.

U svom obraćanju Mario Serajlić naglasio je kako su Kaštelani nezadovoljni i ogorčeni situacijom u gradu, koji je doslovno u kolapsu.

- Ljudi su na zadnjim izborima glasali za promjene, ali ništa se nije promijenilo. Aktualna vlast proziva bivšu vlast i recesiju te krizu, a HDZ proziva sadašnju vlast i tako u krug. O najvećim problemima Kaštelana, vodoopskrbi i kanalizaciji gradonačelnik govori kao o nečemu što će se dogoditi tko zna kada, na žalost aktualna vlast nema sluha za 5 tisuća ljudi bez pitke vode. Gradonačelnik govori o sredstvima iz EU fondova, ali mi ne vidimo ništa – kazao je na predstavljanju Serajlić, koji je naveo da će prvi njihovi koraci, ako im građani daju povjerenje, biti angažiranje državne revizije kako bi se utvrdilo stanje financija , a potom bi utvrdili iskoristivost svakog radnog mjesta koje se financira iz proračuna.

Nazočnima su se ovom prilikom predstavili i kandidati za dogradonačelnike, a obadvoje su se izjasnili kako žele korak naprijed u Kaštelima.

Bogdan Pensa osvrnuo se na dosadašnji rad kaštelanskog Gradskog vijeća te ustvrdio da je stanje u Vijeću više improvizacija te da su do sada  usvajali odluke koje u puno slučajeva pogoduju pojedincima pa i na štetu javnog interesa.

- Vijeću u kojem mi budemo sudjelovali javni interes biti će uvijek ispred privatnog interesa – kazao je Pensa te se osvrnuo i na rad Vlade, kojim se pogoduje krupnom kapitalu te zaključio kako HDSSD mora zastupati ljude koje nitko ne brani, jer ti drugi ne vide interes.

- Već pet godina kroz rad Udruge provodimo upravo program ove stranke, a sve u cilju zaštite građana. To ćemo raditi i dalje, jer naš jedini cilj i jest služiti građanima. Dođemo li na vlast više se sigurno neće prenamjenjivati zemljišta pojedinaca koja su velika i do 5 hektara, a ujedno tako i pista zračne luke proglašavati pašnjakom. Sa prenamjenama zemljišta radilo se svašta, a ponajprije pogodovalo pojedincima i tome mora doći kraj - kazao je Pensa.

Predsjednik Glavnog odbora HDSSD-a dr. Luka Roguljić kazao je za kandidate da je to snaga koja će učiniti sve da promjene stanje u Kaštelima i ljudima u Kaštelima stvore bolje uvjete. Napomenuo je i kako većina građana očekuje da se 1. srpnja dogodi čudo, no kako se ništa neće dogoditi, osim što će se staviti potpis na još poneki loš sporazum.


KOMENTARI:

Stari Komentari (141)

Učitaj prethodne komentare
 • (Gost_2463)

  [quote name="Gost_4200"]Mario mjenja stranke i strane kako vitar puše i kako njemu paše. Sposoban je za uhljebit se, što se vidi iz dosadašnjih poslova. Sada je "namirisao" da ima šansu jer su ljudi neodlučni.[/quote]<br />Mario ne mjenja stranke...krenuo je s desnom opcijom,tj strankom HSP,maka se kod Ruže Tomašić(pitaj Maglicu zašto),vidija koja je ura i pobiga...To nije "mjenjanje kako vitar puše".Takva vrsta "mijenjanja"podrazumjeva s lijeva na desno.

  oko 7 godina prije
 • MAX-ch (Gost_2109)

  Ovo triba pozdravit ka novu politicku inicijativu u gradu i pokusaj da nesto krene sa mrtve tocke.Ocito da Berket nije donija ocekivane promjene i da nova politicka opcija ima mista na Kastelanskoj politickoj sceni.Biraci nemaju sta izgubit jer imaju do sada lose i gore .Zato nesto novo je logicno rjesenje,narocito kada nemozete izvuci manju kartu jer one su izvucene.

  oko 7 godina prije
 • (Gost_8506)

  a gospe blažena, dva kirurga iz klinike alan ford i naš dični borac za svoj vrit zemje, kulak, omijen meju đometriman.<br />endem

  oko 7 godina prije
 • (Gost_5635)

  uh koje prezime a puno obećava ,oklen je on?

  oko 7 godina prije
 • cima (Gost_2824)

  .... znali 'ko koji je ovo dežurni na portalu prevodilac-tumač lika i djela Marija Serajlića, šta cilo vrime prevodi sa hrvatskog na hrvatski.... ili je to on sam,šta je lako moguće..

  oko 7 godina prije
 • (Gost_8125)

  Marijo je ptica selica samo što je pročitana knjiga.

  oko 7 godina prije
 • (Gost_2511)

  [quote name="Gost_2463"][quote name="Gost_4200"]Mario mjenja stranke i strane kako vitar puše i kako njemu paše. Sposoban je za uhljebit se, što se vidi iz dosadašnjih poslova. Sada je "namirisao" da ima šansu jer su ljudi neodlučni.[/quote]<br />Mario ne mjenja stranke...krenuo je s desnom opcijom,tj strankom HSP,maka se kod Ruže Tomašić(pitaj Maglicu zašto),vidija koja je ura i pobiga...To nije "mjenjanje kako vitar puše".Takva vrsta "mijenjanja"podrazumjeva s lijeva na desno.[/quote]<br />ma nemoj me pituravat. dobija je poslove priko sdp-a ili hns-a odkad je diplomira i to u HŽ-U di drmaju hdz-ovci.

  oko 7 godina prije
 • (Gost_2511)

  [quote name="Gost_2824"].... znali 'ko koji je ovo dežurni na portalu prevodilac-tumač lika i djela Marija Serajlića, šta cilo vrime prevodi sa hrvatskog na hrvatski.... ili je to on sam,šta je lako moguće..[/quote]<br /> navedi pod kojim brojem

  oko 7 godina prije
 • (Gost_6240)

  marijo nije to za tebe ostavi se politike budi ono sto jesi

  oko 7 godina prije
 • (Gost_1197)

  [quote name="Gost_6240"]marijo nije to za tebe ostavi se politike budi ono sto jesi[/quote]<br /><br />Pa ako je čovik izabra aktiviranje u politici jer želi nešto mjenjat,zašto mu ne ostavit na volju?<br />Zašto bavljenje politikom mora nužno bit sve negativno?

  oko 7 godina prije
 • (Gost_1197)

  [quote name="Gost_2511"][quote name="Gost_2463"][quote name="Gost_4200"]Mario mjenja stranke i strane kako vitar puše i kako njemu paše. Sposoban je za uhljebit se, što se vidi iz dosadašnjih poslova. Sada je "namirisao" da ima šansu jer su ljudi neodlučni.[/quote]<br />Mario ne mjenja stranke...krenuo je s desnom opcijom,tj strankom HSP,maka se kod Ruže Tomašić(pitaj Maglicu zašto),vidija koja je ura i pobiga...To nije "mjenjanje kako vitar puše".Takva vrsta "mijenjanja"podrazumjeva s lijeva na desno.[/quote]<br />ma nemoj me pituravat. dobija je poslove priko sdp-a ili hns-a odkad je diplomira i to u HŽ-U di drmaju hdz-ovci.[/quote]<br /><br />A samo da ti je izmišljat i blatit!<br />Ovaj medij je za tebe savršen.Možeš lagat,trabunjat,izmišljat gluposti i pri tome skrivat svoj identitet i proć lišo.<br />Uživaj...

  oko 7 godina prije
 • cestar (Gost_3708)

  E moj Mario, koliko hrvatskog jala...<br />Oćito im smetaš i boje te se jer možeš nešto promijeniti.<br />Samo naprijed, uz tebe smo.<br />Birajte nove ljude koji donose promjene.<br />I Mario, ostani isti kao što si danas.

  oko 7 godina prije
 • (Gost_2511)

  [quote name="Gost_1197"][quote name="Gost_2511"][quote name="Gost_2463"][quote name="Gost_4200"]Mario mjenja stranke i strane kako vitar puše i kako njemu paše. Sposoban je za uhljebit se, što se vidi iz dosadašnjih poslova. Sada je "namirisao" da ima šansu jer su ljudi neodlučni.[/quote]<br />Mario ne mjenja stranke...krenuo je s desnom opcijom,tj strankom HSP,maka se kod Ruže Tomašić(pitaj Maglicu zašto),vidija koja je ura i pobiga...To nije "mjenjanje kako vitar puše".Takva vrsta "mijenjanja"podrazumjeva s lijeva na desno.[/quote]<br />ma nemoj me pituravat. dobija je poslove priko sdp-a ili hns-a odkad je diplomira i to u HŽ-U di drmaju hdz-ovci.[/quote]<br /><br />A samo da ti je izmišljat i blatit!<br />Ovaj medij je za tebe savršen.Možeš lagat,trabunjat,izmišljat gluposti i pri tome skrivat svoj identitet i proć lišo.<br />Uživaj...[/quote]<br /><br />ajde ti ne izmišljaj i reci sve šta znaš da je istina

  oko 7 godina prije
 • (Gost_1197)

  Ne trebam ja nista izmisljat,a ti se strpi malo,jer kad krene izborna kampanja,sve ces saznat i tuzi tvojoj nece biti kraja...<br /> :lol:

  oko 7 godina prije
 • 2463 (Gost_7127)

  nije istina da je Mario kako kažeš vidija koja je ura i pobiga od pravaši nego je izbačen isto ka oni na listi kod don Ivana i od tada kljucaju okolo ka čorave koke kukuruz dok ga ne pogode

  oko 7 godina prije
 • (Gost_2108)

  Ovdje jedino ti kljuckas i pljuckas...ajde reci konacno nesto normalno/istinito<br />:)

  oko 7 godina prije
 • osim (Gost_6146)

  Bojazljivi ., vidim da vam je vec frka od prave kombinacije .

  oko 7 godina prije
 • (Gost_2176)

  koji su ovo??jesu li objavili koliko će uzimat komunalne i vodne naknade??nek kažu da vidimo koji su..nek kažu obavezno koliko će uzimat onima koji su komunalije dobili sagradjene,a koliko onima koji su iste komunalije gradili od svojih šoldi...da znamo kako ćemo računat...<br />ne računamo sa onima koji se o tome ne izjasne..berket nas je već jednom zayeba,a došlo je 5 do 12...

  oko 7 godina prije
 • (Gost_2176)

  kad bi se svačiji identitet znao,ništa se nebi ovod reklo..vratili bi se ljudi tračevima koji duže putuju, i svako nešto nadoda..i opet se sve zna samo ne ovako odma,nego vrime pokaže..

  oko 7 godina prije
 • (Gost_2176)

  [quote name="Gost_2207"]Ajme,nekim ljudima treba stvarno onemogucit da pisu...toliko primitivizma<br />Zar je toliko tesko pricat temeljem kakvih-takvih argumenata?<br />Evo,koja je stranka dosad rekla da treba ukinit županije?Nije ni HDZ ni SDP a ni aktualni lokalni vlastodrsci nisu se bas izjasnili o tome.<br />Znate li vi koliko je tamo zaposlenih i znate li tko ih plaća?<br />E pa HDSSD,imate moj glas!!![/quote]<br /><br /><br />ni slučajno se ne smi ukinit županije!!!triba ukinit općine!!!ima ih skoro 600,a u svakoj županiji može bit po neko iz svake općine i to je dosta!!!naša županija je nekad bila općina split!!!<br />i naravno triba se postić da se 1 sadašnjeg "općinara" u županiju bira npr,10 000 ljudi..pa će ih split imat 20tak,kaštela 5,trogir 3 itd..a ne npr,okrug sa 3000 ljudi ima 20 vjećnika...

  oko 7 godina prije
 • (Gost_2176)

  ali općine mora ukinit sdp,na državnoj razini,a to zaboravi..sdp,je ka i hdz jahač neoliberalne apokalipse...kako bi nas raskućili kad bi radili šta nam triba???

  oko 7 godina prije
 • vlaj (Gost_7187)

  neka naseg vlaja sta ste sr us..zdili oko nicega niko vam ne valja isti ste ka i ovi do sada puno zujite a meda ni za lik. ako vam ne pasu ovi izaberite druge samo sta vama niko ne pase. cim je neko novi i tija bi nesto prominit nedate mu ni da kaze dvi rici odma ga ukopate lazima i izmisljotinjama koliko ste o mariu ispricali ispada da ga svi znate ako ste do sada ispucali sve fore i hdz i ovi i oni dajte i ovima sansu gore ne moze bit moze samo bolje. naprid mario

  oko 7 godina prije
 • vlaj (Gost_7187)

  i za ove bodule serajlici su iz sitnog ispod unesica

  oko 7 godina prije
 • Za Marija (Gost_48)

  Sine, neka te ne brinu ovi komentari i pljucanje. Triba bi se brinit tek da su te počeli falit :lol: <br />Ode se uvik i svakoga pljuca a najviše mlade i obrazovane ljude koji imaju PRAVE FAKULTETE završene u Hrvatskoj a da nisu Pravo i Zaštita na radu<br />Sve ti mogu oprostit osim uspjeha :lol:

  oko 7 godina prije
 • Za Marija (Gost_48)

  pardon mislija sam Promet, ne Pravo ;-)

  oko 7 godina prije
 • (Gost_5239)

  Naprijed Mario, nemoj misliti da nemaš šanse iako HDZ ima više od tisuću članova, te uvijek par tisuća glasova, a Berket minimalno nekoliko desetaka miliona eura, ja, cijela moja rodbina i svi poznanici ćemo glasati za tebe.Ugodno si nas iznenadio.Ne prolazi mi komentar, ali su zatvorili komentiranje.

  oko 7 godina prije
 • (Gost_1243)

  [quote name="Gost_5239"]Naprijed Mario, nemoj misliti da nemaš šanse iako HDZ ima više od tisuću članova, te uvijek par tisuća glasova, a Berket minimalno nekoliko desetaka miliona eura, ja, cijela moja rodbina i svi poznanici ćemo glasati za tebe.Ugodno si nas iznenadio.Ne prolazi mi komentar, ali su zatvorili komentiranje.[/quote]<br />Pa ja ne vidim razlog zasto najveci broj HDZ ovaca ne bi glasao za Maria.Glasovanje je tajno a Mario je mnogostruko kvalitetniji izbor od Udovicica.Bar nije nicija marioneta.

  oko 7 godina prije
 • lovac (Gost_2202)

  bravo Marijo samo naprijed!!!! :-)

  oko 7 godina prije
 • (Gost_223)

  [quote name="Gost_7187"]neka naseg vlaja sta ste sr us..zdili oko nicega niko vam ne valja isti ste ka i ovi do sada puno zujite a meda ni za lik. ako vam ne pasu ovi izaberite druge samo sta vama niko ne pase. cim je neko novi i tija bi nesto prominit nedate mu ni da kaze dvi rici odma ga ukopate lazima i izmisljotinjama koliko ste o mariu ispricali ispada da ga svi znate ako ste do sada ispucali sve fore i hdz i ovi i oni dajte i ovima sansu gore ne moze bit moze samo bolje. naprid mario[/quote]<br /> konkretno, ne smeta mene šta je neko vlaj ,več me smeta šta bi tili da in se njiovo misto obnovi a sami su utekli iz njega. svi takvi koji nariču nad zapuštenim selima okle su neka se vrate i tako sposobni neka ga revitaliziraju

  oko 7 godina prije
 • tr (Gost_6374)

  Bravo Marijo na mladima svit ostaje samo naprid

  oko 7 godina prije
 • (Gost_1122)

  Po tebi Radun nije u Kastelima?<br />a okle si ti kumicu?

  oko 7 godina prije
 • (Gost_223)

  [quote name="Gost_1122"]Po tebi Radun nije u Kastelima?<br />a okle si ti kumicu?[/quote]<br /> rođen, odgojen i starin u novome

  oko 7 godina prije
 • (Gost_5239)

  Pitao sam i par zagriženih HDZ-ovaca i oni kažu da će glasat za tebe, kažu da im Karamarko nije po volji, a Udovičić se priklonja Karamarku kao i mnogi drugi radi svojih funkcija.

  oko 7 godina prije
 • (Gost_1122)

  [quote name="Gost_223"][quote name="Gost_1122"]Po tebi Radun nije u Kastelima?<br />a okle si ti kumicu?[/quote]<br /> rođen, odgojen i starin u novome[/quote]<br />Ma bravo,aj sad reci sta su ti Udovicic i Berket napravili za Novi?

  oko 7 godina prije
 • (Gost_4189)

  Program im nije loš, samo ako dođu na vlast valjda će ga uspit i provest. Problem je u našem društvu šta svatko vuče na svoju stranu i onda se opće dobro u ciloj toj gunguli izgubi s obzora.

  oko 7 godina prije
 • (Gost_5153)

  je li pensi ovo 5. ili 6. stranka?

  oko 7 godina prije
 • (Gost_1122)

  [quote name="Gost_4200"]Mario mjenja stranke i strane kako vitar puše i kako njemu paše. Sposoban je za uhljebit se, što se vidi iz dosadašnjih poslova. Sada je "namirisao" da ima šansu jer su ljudi neodlučni.[/quote]<br />On se uhljebio u HŽ -u,a nije ga stranka uhljebila i politički angažman mu ne treba za uhljebljivanje nego za mjenjanje postojećeg stanja.To je njegova želja i ambicija.Zar je teško skinut kapu tome?

  oko 7 godina prije
 • (Gost_6509)

  Idemo Mario po pobjedu!

  oko 7 godina prije
 • (Gost_3200)

  Cekaj, je li ovo neka parodija ili????

  oko 7 godina prije
 • (Gost_3228)

  sve je parodija..pogledaj kako se berket s pravom,založija da se napravi prolaz ispod ceste kraj novskog groblja..od adz-arhitekata,je dobija najmodernije uzgajalište žaba u ovom dijelu svijeta....<br />birat berketa??birat hdz????ili sdp,ministri im stižu na bagerima...tribamo odcijepit kaštela od hrvatske i onda ih ukinit..raspustit sve službe i administraciju..nema smisla..

  oko 7 godina prije
 • (Gost_3200)

  je li ovo neka zajebancija ili ?????<br />koji su ovo likovi ?????<br />Bogdane koja ti je ovo stranka do sada ? Di god si bija niko te ne voli a ova stranka mi pari Monty Phyton zajebancija

  oko 7 godina prije
 • (Gost_1366)

  a moj boze udovicic se uvlaci karamrku samo dabi sebe spasijo a koji je to sad pak mario svi se bore samo za dobit svoju svi znaju daje politika najunosniji lopovluk zato sse svi otimaju kome dati uopce glas sacuvaj boze

  oko 7 godina prije
 • (Gost_1122)

  [quote name="Gost_3200"]je li ovo neka zajebancija ili ?????<br />koji su ovo likovi ?????<br />Bogdane koja ti je ovo stranka do sada ? Di god si bija niko te ne voli a ova stranka mi pari Monty Phyton zajebancija[/quote]<br />a ti si crna guja(black adder) :)<br />...muci me samo jedna nedoumica...jesi li ovo pisa pijan ili si bija trizan?Triba bi ti dat dijagnozu,pa zato pitan...

  oko 7 godina prije
 • Jak (Gost_2108)

  Kojaa je ovo lakrdija od komentara a jubomre da i ne govorin neka svak radi i cini sta ga voja pustite jude na miru nemojte glasat za njih i ...... , pasi laju karavane prolaze :-?

  oko 7 godina prije
 • (Gost_4781)

  da mu nije jednog covika u radunu ne bi prosa izborni prag on mu je dovuka 200 glasaci a taj je sjeba adze

  oko 7 godina prije
 • (Gost_4003)

  ne razumin to?

  oko 7 godina prije
 • (Gost_3771)

  reci,ne znan :)

  oko 7 godina prije
 • (Gost_2183)

  hahahahahahaaaa

  oko 7 godina prije
 • gost466 (Gost_1790)

  Zivila Lidija Šunjerga i SAVEZ ZA PROMJENE
  Njima dajte glas,a ne Vama
  Ma kakve promjene vi spominjete
  Ma sta ce te vi ucinit
  Poboljsat te trbuje isprid Vas
  Kako imate obraza,di van je moral,Vi cete ovo,vi cete ono...necini odjelo covika...ni cipele opanke zaminit nemogu...ko vama da glas lud je covik
  Vi sve znate...Vi ste pamet svog svita popili...Radite tokon cile godine,a ne sad davat obecanje i slatke rici pred izbore

  oko 7 godina prije
 • gost10567 (Gost_1790)

  Bravo Goste466

  Lipo i posteno zboris

  oko 7 godina prije
Komentiranje je moguće smo putem facebook komentara

GLOMAZNI OTPAD
Raspored kontejnera za glomazni otpad
PRIJAVI DEPONIJ
Prijavi ilegalni deponij