hren

OSNIVAČKA SKUPŠTINA GRADSKOG ODBORA
Nekoliko mjeseci prije lokalnih izbora politička scena u Kaštelima polako se uzburkava, te se je i povećala za jednu političku opciju, Hrvatski demokratski slobodarski savez Dalmacije (HDSSD),  čiji je Gradski odbor osnovan ove srijede u dvorcu Vitturi i kojem se u nekoliko prethodnih dana pridružilo stotinjak Kaštelana.

Na osnivačkoj Skupštini GO HDSSD-a, uz zainteresirane Kaštelane nazočio je i vrh ove stranke, na čelu s predsjednikom Hrvojem Tomasovićem i predsjednikom Glavnog odbora Lukom Roguljićem.

- Mi smo regionalna stranka, a ne kako nas neki proglašavaju, autonomaška stranka. Mi smo hrvatska nacionalna stranka regionalnog karaktera i ponosni smo hrvatski Dalmatinci koji će napraviti sve za našu regiju, a time i za Hrvatsku. Ovdje su se danas okupili kvalitetni ljudi koji će znati raditi za svoja Kaštela i napraviti u Kaštelima ono što treba, bez lažnih obećanja  – kazao je ovom prilikom Tomasović, naglasivši da im je formiranje Gradskog odbora u Kaštelima od značaja jer biti nazočan u drugom gradu po veličini u županiji, znači biti nazočan u Dalmaciji.

Prisutnima se obratila i potpredsjednica stranke Marija Mamić, istaknuvši u svom govoru da su stanovnici grada podno Kozjaka, bilo da se radi o domicilnom stanovništvu ili doseljenicima iz Zagore, drugih krajeva Hrvatske, BIH ili bilo kojeg drugog područja, svi odreda Kaštelani, koji su spremni raditi na boljitku grada u kojem žive. Predsjednik mladeži HDSSD-a Ivan Sambunjak u svom govoru istaknuo je važnost regionalnih stranaka te odbio poistovjećivanje s nekim drugim strankama i uzrečicu „svi su oni isti“.

Pensa i Danilo u stranci

Na Skupštini je govorio i predsjednik Udruge za zaštitu Ustavom zajamčenih prava građana Bogdan Pensa, koji je nazočne obavijestio kako su na Upravnom odboru udruge razmotrili istupe čelnika HDSSD-a, posebice predsjednika Tomasovića, proučili Statut i program stranke te zaključili kako su program i ciljevi ove političke opcije jednaki onima udruge.

- Naša je udruga nestranačka, ali smo u zadnjih 5 godina politički djelovali više od nekih stranaka, jer smo, koristeći sve zakonske mogućnosti, radili na promicanju pravne države i radili na prozivanju organa uprave koji nisu poštivali zakone RH. Danas smo u vremenu kada je toliko zakona pušteno u proceduru, a za koje smatramo da krše ustavne odredbe i prava građana te je potreban naš angažman s jedne više razine. Upravo zbog toga Upravni odbor udruge je odlučio da se osnivači udruge, ja kao njen predsjednik i Fabjan Danilo kao potpredsjednik, aktivno uključimo u rad ove stranke. To ne znači da će se ikoga iz udruge prisiljavati na nešto i svi članovi udruge mogu biti članovi bilo koje stranke, ali mi smo procjenili da naše djelovanje u zaštiti osnovnih ustavnih vrednota i prava građana, možemo poboljšati podupiranjem ove političke opcije – kazao je Pensa najavljujući da će na slijedećoj Skupštini udruge Upravni odbor pojasniti sva navedena stajališta te je siguran da će dobiti potporu članova.

Sve nazočne pozdravio je i gost na Skupštini, kaštelanski gradonačelnik Josip Berket, kazavši da se jednoj ovakvoj stranci koja nosi hrvatski i demokratski predznak,  ne može spočitavati autonomaštvo jer svi koji rade na poboljšanju života u svom okružju rade i na poboljšanju života u Hrvatskoj, te je novoj stranci u Kaštelima čestitao i poželio uspješan rad.

Istaknuli kandidata za gradonačelnika

Na Skupštini u dvorcu Vitturi, HDSSD je predstavio i svog kandidata za gradonačelnika Kaštela, 42-godišnjeg poduzetnika Renata Aščića, koji je nazočnima kratko kazao da ne želi Kaštelanima ništa obećavati, ali da može reći kako ima čvrste ambicije promijeniti i pomaknuti nešto u Kaštelima te biti gradonačelnik – prijatelj.

Među novoformirano vodstvo GO HDSSD-a Kaštela ove su večeri izabrani Ivica Lagtor za predsjednika te četiri potpredsjednika Fabjan Danilo, Bogdan Pensa, Ivana Bubrić i Luka Miolin.

Prema prvim najavama stranka, koja službeno djeluje tek nekoliko mjeseci i koja je „sestrinska“ stranka poznatijeg HDSSB-a u Slavoniji,  uhvatiti će se u koštac s velikim kaštelanskim problemima, a hoće li to građani prepoznati ostaje za vidjeti na lokalnim izborima.

 


KOMENTARI:

Stari Komentari (38)

 • (Gost_1198)

  kakva politička snaga. ovo će jednom biti velika stranka, prava istinska hrvatska i dalmatinska desnica. :D :D

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3531)

  sve novo..je.. ali i ne mora biti.. bolje .. od sadašnjeg stanja.. ;-)

  oko 8 godina prije
 • (Gost_4727)

  Hrvatski demokratski slobodarski savez Dalmacije (HDSSD) je hrvatska politička stranka pravaškog svjetonazora i desnog usmjerenja, sa sjedištem u Splitu. Predsjednik stranke je Hrvoje Tomasović.<br /><br />Jedna od brojnih krhotina rasutog HSP-a

  oko 8 godina prije
 • Autonomaš 'hard core' (Gost_3121)

  Samo neuke neznalice tj. dr.Wikipedije, da se ne izrazim drugačije mogu Autonomaše stavljat u negativan kontekst ili ih ne daj Bože brkat s Taljanašima i separatistima. Nažalost upravo zato što se ograđuju od autonomaštva ne nude ništa novo na hrvatskoj političkoj sceni. Hvala i lijep pozdrav! :lol:

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3222)

  Idemo osnovat Dalmatinski Istarski demokratski sabor, „DIDS“. IDS je barem Istri donio prosperitet, za razliku od HDSSB-a Slavoniji. Konzervativna autonomna pokrajina Slavonsko – Dalmatinska (HDSSD - HDSSB).

  oko 8 godina prije
 • (Gost_4095)

  [quote name="Gost_4727"]Hrvatski demokratski slobodarski savez Dalmacije (HDSSD) je hrvatska politička stranka pravaškog svjetonazora i desnog usmjerenja, sa sjedištem u Splitu. Predsjednik stranke je Hrvoje Tomasović.<br /><br />Jedna od brojnih krhotina rasutog HSP-a[/quote]<br />Znači prdac u prazno i borba za 2-3 saborska mista, tajnika, plaćicu, 10-ak mobiteli i službeno auto.

  oko 8 godina prije
 • ha ha ha (Gost_5220)

  Koja smijurija od skupa , kad pogledaš face na osnivačkoj skupštini ne možeš a da se ne nasmiješ. Mladi i perspektivni:Pensa,Danilo.... :P

  oko 8 godina prije
 • (Gost_4095)

  [quote name="Gost_5220"]Koja smijurija od skupa , kad pogledaš face na osnivačkoj skupštini ne možeš a da se ne nasmiješ. Mladi i perspektivni:Pensa,Danilo.... :P[/quote]<br />kakvi urbani tipovi iz Kaštili? Lip nan je urbanizam, haha!

  oko 8 godina prije
 • Čestitam (Gost_1192)

  Svakom treba čestitat što nam želi bolje od ovoga.A dali nije konačno dosta ovih stranaka za izmišljat nerad jer da su izmišljali rad zasigurno nam ovako nebi bilo.I na kraju tko se jednom opeče taj se opeče zauvjek.Pročalo se davno kakvo je najbolje jelo? Ovakovo: sssssssve staviti šta valjan i ne valja i na največi kat od kuće prlit ga i tako i za sve stranke koje postoje blokirat i ajmo narode ponovno na referendum i čististilište napravak jer čemo svi završit u paklu a nismo daleko od toga.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_1206)

  evo još jednih šta bi kruva bez rada glavno da im je berket da blagoslov

  oko 8 godina prije
 • (Gost_7230)

  Ovaj potez je politićki kraj Fabjana a naroćito Bogdana.Dali oni znadu di ova stranka ide i sa kojom če strankom biti sestrinska ???

  oko 8 godina prije
 • (Gost_9192)

  aščić gradonacelnik e samo nan je to falilo

  oko 8 godina prije
 • (Gost_4580)

  koja je ovo sprdačina od politike! Sestrinska stranka? Po kojoj liniji? Što bučnije to mučnije? <br />Ako se imamo na koga ugledat u regionalnim strankama to je IDS.

  oko 8 godina prije
 • Anto Koma (Gost_9156)

  Od ovoga nikad nista al bar su se ljudi najeli vidim iz slika. Nije mi jasno sta Berket ima s tim da on ima dolazit isto al nisam se ni potrudia procitat clanak. Naravno kao katolik primjetio sam da ni na jednoj slici na zidu nema kriza. I covik se zove Lagator. Sta rec?

  oko 8 godina prije
 • (Gost_7630)

  ala komentara, a kome ovo smeta, zna se

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3158)

  A dajte sliku tog Ivana Aščića, budučeg gradonačelnika.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_2906)

  S Pensom je uspjeh zagarantiran moš mislit kao i na zadnjim izborima 2009 puca od konstruktivnosti brzo će on i Tomašević zaratit

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3160)

  neznan šta je ovi likar učinija dosad u stranci u kojoj je bija,ali ako misle da u kaštelima triba još stranaka onda bi se tribala ustrojit stranka po uzoru na IDS. ako ne ništa ono barem znadu kako sačuvat svoju izvornost življenja, nisu dozvolili da se Kutle razbaškari, a i kulturniji su. stranka HDSSD je prirepak slavonske, hsp-a a sve one su u potribi za hdz.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_6174)

  neka...nek se ljudi druze..samo se u svakoj novoj stranci nade neki stari udbas...

  oko 8 godina prije
 • (Gost_8506)

  duraćedu ka i maški muž<br />endem

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3197)

  Ako imaju u programu izgradnju tvornica u zagorskom dijelu naše općine uvijek ću glasati za njih.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3197)

  ... i da se od Trogira do Omiša napravi prava brza cesta, a ne privatna cesta svakog pojedinog sela.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_209)

  [quote name="Gost_6141"]fali jin još samo mile poljak :-)[/quote]<br />Dobro i govoriš. U zadnje vrime se distancira od svog hdz-a.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_2292)

  Pensa se bori za uklanjanje onog cempresa nasrid susidovih vrata.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3121)

  [quote name="Gost_3197"]Ako imaju u programu izgradnju tvornica u zagorskom dijelu naše općine uvijek ću glasati za njih.[/quote]<br />Imaju u planu svi oni i tvornice i poslove i tajnice, ka' šta ja imam u planu dobit na lottu. Šta će doktori, filozofi i pravnici govorit o tvornicama? Planovi postoje od 1922, 1954, 1981,... 2009. samo šta ih nema ko realizirat. Neznaju kako ili lokalni općinari ne žele. Sad se rade vjetroelektrane tako da barem mogu vatat promaju ako ne ništa... :D

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3160)

  [quote name="Gost_3121"][quote name="Gost_3197"]Ako imaju u programu izgradnju tvornica u zagorskom dijelu naše općine uvijek ću glasati za njih.[/quote]<br />Imaju u planu svi oni i tvornice i poslove i tajnice, ka' šta ja imam u planu dobit na lottu. Šta će doktori, filozofi i pravnici govorit o tvornicama? Planovi postoje od 1922, 1954, 1981,... 2009. samo šta ih nema ko realizirat. Neznaju kako ili lokalni općinari ne žele. Sad se rade vjetroelektrane tako da barem mogu vatat promaju ako ne ništa... :D[/quote]<br /><br /> nemojte tako. tvornice su se gradile posli 45-e, ali danas pojedini kažu da ih je tiralo sa kučnog praga u tvornice. mogu mislit kakvi kućni prag, golo i boso, gladno

  oko 8 godina prije
 • zbunjen (Gost_7624)

  upisa renato aščić u google pa izbacilo jednog sta je na listi poreznog duga(oko 320 00,00kn), pa me zanima jeli to taj, a i pise da je iz Kamena?????

  oko 8 godina prije
 • (Gost_5156)

  [quote name="Gost_3197"]Ako imaju u programu izgradnju tvornica u zagorskom dijelu naše općine uvijek ću glasati za njih.[/quote]<br />Evo, ja iman to u planu pa možeš za me glasat ka Splićani za Keruma. A ako se plan ne ostvari, bit će kriva država, nerazumijevanje poslovnog duha, jugoslavenčine i tolomaši. A ja ću imat saborsku plaću, mobitel i stan u Zagrebu na korištenje (čitaj: za kurbanje).

  oko 8 godina prije
 • 5156 (Gost_5234)

  Pretpostavit ću da vi niste takvi i glasat ću za vas, samo se vi kandidirajte i istaknite jasan program ...<br />Na osnovu broja citiranja vidim da sam pogodio u bit naših problema.<br />Pozdravljam sve ljude zainteresirane za našu i naše djece bolju budućnost.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_8908)

  je to je taj sa kamena a novodno pise da živi u kambelovcu

  oko 8 godina prije
 • (Gost_9165)

  izborni program je mukte legalizacija??tako će dobit izbore..drugačije neće..

  oko 8 godina prije
 • ja (Gost_3950)

  pa zar i ti BUBI.......

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3145)

  Ala koja ekipa!Ovi će pokrenit Kaštela u svakom pogledu.Jadni mi s ovon strankon.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_2971)

  [quote name="Gost_2292"]Pensa se bori za uklanjanje onog cempresa nasrid susidovih vrata.[/quote]<br />... za uklanjanje kuće koja smeta bidnome cablu da izreste.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_3224)

  [quote name="Gost_3197"]... i da se od Trogira do Omiša napravi prava brza cesta, a ne privatna cesta svakog pojedinog sela.[/quote]<br />Koja brza cesta? Ulica ilegalnih graditelja. Ulaze na nju i u rikverc.

  oko 8 godina prije
 • (Gost_8095)

  ala koja snaga...Danilo i Pensa nakon šta su se okušali kao HDZ, SDP,HSS, HSLS, Nezavisni, sada idu kao HDSSD, pa shvaćaju li više da su dopizdili svima živima i da ih nitko neće, moj Tomasoviću koja si ti budala

  oko 8 godina prije
 • (Gost_4110)

  crnka u minicu za presjednicu ;-)

  oko 8 godina prije
 • (Gost_171)

  Neka stavu u program: PDV 1,7%, pa onda mukte 37-ica do Splita, KBC "Kaštela" u Rudinama, Babin kuk na Palacu, bežična kanalizacija (da nikome ne mora cijev prolazit ispod kupusa i poma), trafostanica na svakih 30 kuć uz, naravno, mukte priključak, voda na svakome toru u gaju sa njemačkim špinama, po jedno iz svake kuće da "radi" u općini, mukte benzin za aute koje ćedu začepit auspuhe dok ne izađu van granica Kaštili (dobro, i Lećevice). Ko puši, uz specijalnu potvrdu moć će kupovat švercani duvan (uz R1), obavezno parkiranje na svin ugibalištima (za to su i napravljena), ukidanje okretišta Prometove 38-ice, da bi gospodarstvenici u lokalu imali za se i goste osiguran parking, sime za balancane, tikvice i pome bez GMO i mukte, dozvola za držanje do max 4 praščića po glavi južno od magistrale, popust u kladionicama za penzionere i učenike, mukte golduni i cajke,...

  oko 8 godina prije
Komentiranje je moguće smo putem facebook komentara

GLOMAZNI OTPAD
Raspored kontejnera za glomazni otpad
PRIJAVI DEPONIJ
Prijavi ilegalni deponij